ua ru

Facebook буде платити податки у 25 країнах світу

Facebook буде платити податки у 25 країнах світу Фото: Facebook змінює систему сплати податків (twitter lopinion_fr)

Компанія відмовилася від централізованої оплати податків через штаб-квартиру в Дубліні

Компанія Facebook має намір змінити систему сплати податків у відповідності з побажаннями країн, у яких структурні підрозділи мережі отримують доходи. Про це пише The Guardian.

зокрема, компанія має намір відмовитися від централізованої сплати податків через штаб-квартиру в Дубліні (Ірландія) і сплачуватиме податки у тих країнах, в яких отримує доходи від реклами.

У зв'язку з цим, компанія буде платити більше податків у 25 країнах, де плануються зміни.

За словами головного фінансового директора Facebook Девіда Венера, компанія вирішила перейти на місцеву торгову структуру в тих країнах, де у неї є офіс для підтримки місцевих рекламодавців.

"Простіше кажучи, це означає, що доходи від реклами, підтримувані нашими місцевими командами, більше не будуть реєструватися нашої міжнародною штаб-квартирою в Дубліні, а будуть записані нашої місцевою компанією в цій країні", - написав він у своєму блозі.

Венер пояснив, що такий крок дозволить зробити ведення бізнесу більш прозорим для урядів і розробників податкової політики в усьому світі.

"Ми вважаємо, що перехід до місцевої структурі продажів забезпечить більшу прозорість для урядів і розробників політики в усьому світі, які закликали до більшої наочності щодо доходів, пов'язаних з продажами в місцевих магазинах в різних країнах", - сказав фіндиректор Facebook.

Планується, що перехід до нової моделі сплати податків почнеться в 2018 році, а завершиться до першій половині 2019 року.

Зараз Європейська комісія працює над законодавчими пропозиціями, які очікуються в березні, які збільшать податки на багатонаціональні цифрові компанії, яких звинувачують у тому, що вони платять дуже мало в ЄС, замовляючи прибуток в країнах з низьким рівнем податків, де у них є штаб-квартира , таких як Ірландія і Люксембург.

Серед варіантів, які керівництво ЄС розглядає, щоб швидко підвищити податки на техніків, - це збір доходів від рекламної діяльності у відповідності з документом ЄС, опублікованими у вересні.

Структурні підрозділи Facebook у Великобританії в минулому році заплатили всього 5,1 млн фунтів стерлінгів, незважаючи на стрибок прибутку і доходів майже в чотири рази за рахунок збільшення продажів реклами.

Компанія соціальних мереж повідомила, що доходи у Великобританії виросли з 210,8 млн фунтів стерлінгів до 842,4 млн фунтів стерлінгів протягом року до 31 грудня, що дозволило збільшити прибуток до оподаткування з 52,5 млн фунтів стерлінгів до 58,4 млн фунтів стерлінгів за цей період, згідно рахунків, поданими в штаб-квартиру.

При цьому британський податок з корпорації зріс до 5,1 млн фунтів стерлінгів з 4,2 млн фунтів стерлінгів роком раніше, і після того, як були застосовані віднімаються витрати, компанія заплатила всього 2,58 млн фунтів.

Недавнє дослідження, проведене у Великобританії, показало, що такі компанії платять в 11 разів менше, ніж британські.

В Ірландії Європейська комісія прийшла до висновку, що в 2014 році Apple заплатила 0,005% податковим органам Ірландії, що набагато нижче ставки корпоративного податку в розмірі 12,5% і складає 13 млрд евров вигляді податків. Apple і уряд Ірландії продовжують боротися з рішенням ЄС.

Нагадаємо, Facebook можуть оштрафувати за надання недостовірної інформації при купівлі WhatsApp.