Єжель: Чисельність ЗСУ у найближчі 5 років буде скорочено на 20%

НовиниЕкономіка    23.08.2011 - 10:16

Чисельність Збройних сил України (ЗСУ) у найближчі 5 років буде скорочено на 20%. Про це заявив міністр оборони Михайло Єжель, передає кореспондент РБК-Україна.
"Ми плануємо протягом 5 років, згідно програми, скоротити десь до 20%. Але сьогодні нам треба працювати не більше. Сьогодні не численністю треба думати, як захищати свою державу. Грубо кажучи, сьогодні солдат може управляти десятьма роботами. Кожний робот має своє озброєння і виконує завдання, яке завдає йому солдат. Сьогодні залишатись армією окопною ми не маємо права. Ми повинні думати хоча б на 10 років вперед, років на 5 вперед", - заявив Єжель і додав, що основну частину з виділених ЗСУ у 2011 р. коштів було витрачено на утримання збройних сил, замість розвитку озброєння: "Ми сьогодні витрачаємо менше 10% на розвиток озброєння, тоді як передові країни світу витрачають на це до 40% від загального фінансування".
Крім того, міністр нагадав, що програма реформування збройних сил 2006-2011 рр. "була фактично провалена, вона була недофінансована. І, звичайно, ми не досягли того, чого прагнули. Тому я хочу зазначити, що на 2010 р. були повністю профінансовані збройні сили, і в цьому році жодної затримки фінансування збройних сил не було".
Нагадаємо, Президент України Віктор Янукович пропонує затвердити чисельність ЗСУ станом на 31 грудня 2012 р. в кількості до 184 тис. осіб. В документі також пропонується скоротити чисельність військовослужбовців на 3,5% - до 139 тис. осіб.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top