Exxon Mobil збільшила присутність у Росії всупереч санкціям

Вівторок 03 березня 2015 11:40
Exxon Mobil збільшила присутність у Росії всупереч санкціям

Компанія Exxon Mobil не має наміру відмовлятися від своїх проектів в Росії, незважаючи на введені проти РФ санкції з боку Європейського Союзу і США, передає Bloomberg.

Завдяки співпраці з "Роснефтью" Exxon Mobil отримала права на буріння свердловин на шельфі Чорного, Карського й Чукотського морів, а також моря Лаптєвих.

За даними, отриманими від Bloomberg американських реєстраторів, в 2014 р. загальна територія родовищ у Росії, на яких має право працювати Exxon Mobil, збільшилась уп'ятеро - приблизно до 258 тис. кв. км. Це в чотири рази перевищує площу "володінь" Exxon Mobil в США, а адже раніше саме США вважалися головною базою компанії.

Exxon Mobil нарощує свої активи в Росії, незважаючи на санкції, введені проти РФ владою США і ЄС. Втім, як відзначають експерти Bloomberg, ці санкції не забороняють американським компаніям ведення сейсморозвідки або купівлю прав на буріння, а активність Exxon Mobil говорить про впевненість керівництва компанії в тому, що санкції не будуть діяти довго.

"У них є люди, які розбираються в тонкощах геополітики краще, ніж хто-небудь ще", - пояснює дії компанії Тімоті Еш, головний економіст з ринків лондонського Standard Bank.

У вересні 2014 р. ExxonMobil заморозила дев'ять з десяти спільних проектів з "Роснефтью" у зв'язку з введеними щодо Росії санкціями. Ще на одному спільному проекті компаній - свердловині "Університетська" в Карському морі - Мінфін США дозволив Exxon закінчити сезонні роботи, але в цьому році участь Exxon в даному проекті теж неможливо-за санкцій.

Нагадаємо, раніше Exxon Mobile і "Роснефть" з-за санкцій зупинили розвідувальне буріння в Арктиці.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся