В Євросоюзі ввели санкції проти семи високопосадовців Венесуели

В Євросоюзі ввели санкції проти семи високопосадовців Венесуели
Фото: національна асамблея Венесуели (twitter.com/AsambleaVE)

Санкції включають заборону на поїздки і заморожування активів в країнах ЄС

У Європейському союзі запровадили санкції щодо семи високопоставлених представників Венесуели. Відповідну заяву Служби зовнішніх дій ЄС оприлюднено на сайті Європейської Ради.

"У зв'язку з погіршенням ситуації в Венесуелі, Рада вирішила ввести санкції щодо семи осіб, які займають офіційні пости, з негайним набуттям чинності. Ці люди беруть участь в недотриманні демократичних принципів і верховенства закону, а також в порушенні прав людини. Санкції включають заборону на поїздки і заморожування активів в країнах ЄС", - йдеться в заяві.

Зазначається, що обмежувальні заходи спрямовані на сприяння розвитку демократичних загальних рішень, які можуть забезпечити політичну стабільність в країні і дозволити вирішувати нагальні потреби населення.

"Сьогоднішнє рішення було прийнято, оскільки політична, соціальна і економічна ситуація у Венесуелі продовжує погіршуватися, а переговори між урядом і опозицією поки не дали конкретних результатів", - повідомляється у заяві.

Зокрема, санкції ввели проти міністра юстиції Нестора Торреса, начальника національної розвідувальної служби Густаво Лопеса і генерал-командувача Боліваріанської національною гвардією (до 21 червня 2017 року) Антоніо Торреса.

Нагадаємо, 13 листопада 2017 року Рада ЄС запровадила персональні санкції та ембарго на зброю і оснащення для Венесуели, яке може використовуватися для внутрішніх репресій. Санкції можуть скасувати у разі, якщо ситуація у Венесуелі покращиться, зокрема, якщо в країні будуть звільнені політичні в'язні і відбудуться переговори між владою і опозицією. 

Санкції були ухвалені у відповідь на політичну кризу в Венесуелі, що почалася навесні минулого року після рішення Верховного суду, яким розширювалися повноваження президента Ніколаса Мадуро і обмежувалися функції парламенту, підконтрольного опозиції. У зв’язку з цим в країні відбулися протести, в яких загинули понад 120 людей.

До санкцій проти Венесуели раніше приєдналися США і Канада.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся