ru ua

Європейський центробанк попереджає про ризики для світової економіки

Європейський центробанк попереджає про ризики для світової економіки Фото: Європейський центральний банк

Зокрема через зменшення темпів економічного зростання в країнах із перехідною економікою

Зменшення темпів економічного зростання в країнах із перехідною економікою може призвести до тривалих негативних наслідків для глобальної економіки. Про це попереджають аналітики Європейського центрального банку (ЄЦБ) в оприлюдненій 3 травня доповіді, передає DW.

На думку експертів ЄЦБ, сповільнення економічного зростання в цих країнах вже й так істотно позначилося на світовій економіці.

"Подальше масштабне та чітко виражене сповільнення економічного розвитку в країнах із перехідною економікою могло б мати суттєві негативні наслідки для перспектив розвитку глобальної економіки", - зазначають автори доповіді.


У документі вказується, що послаблення попиту в країнах із перехідною економікою вже позначилося на обсягах експорту з країн Єврозони. Хоч негативний ефект цього явища дещо згладило здешевлення сировини, яке, своєю чергою, призвело до зростання наявних доходів. Утім, при розгляді ситуації в країнах із перехідною економікою переважають небезпечні сценарії, резюмували експерти ЄЦБ.

Із 2000 року на країни з перехідною економікою припадало три чверті глобального економічного зростання. Але в тих країнах, що колись були головною рушійною силою розвитку кон'юнктури, значно сповільнилися темпи економічного зростання. Так, у другій економіці світу - Китаї - в 2015 році воно скоротилося до 6,9%. Це - найнижчий показник зростання за останні 25 років.

Нагадаємо, Європейська комісія погіршила прогноз зростання ВВП у країнах єврозони до 1,6% за підсумками 2016 року.