ru ua

Європейські фондові ринки зростають слідом за Уолл-стріт

Європейські фондові ринки зростають слідом за Уолл-стріт, так як деякі інвестори переглядають прогнози підсумків наради ФРС, передає Рейтер.

Європейські фондові ринки зростають слідом за Уолл-стріт, так як деякі інвестори переглядають прогнози підсумків наради ФРС, передає Reuters.

В 13:05 МСК пан'європейський індекс FTSEurofirst 300 підвищився на 0,49%, а індекс "блакитних фішок" Euro STOXX 50 - на 0,53%. Німецький індекс DAX піднявся на 0,53%, британський FTSE 100 додав 0,18%, а французький CAC-40 - 0,69%.

Фахівець з ФРС видання Wall Street Journal написав, що центробанк може використовувати фразу "значний час" у заяві за підсумками наради, кажучи про термін збереження низьких процентних ставок. Ринки припускають, що ФРС відмовиться від обіцянки тримати ставки близькими до нуля "значний час" після закінчення програми скупки облігацій.

"Останні дані про споживчу довіру, роздрібні продажі і безробіття вказують на можливість зміни тону ФРС. Останні рухи ринку укладаються в формулу "купуй на чутках, продавай на новинах", тому я не здивуюся, якщо акції підуть вниз після наради ФРС. Закінчення підтримки центробанку - це нині головний ризик для фондових ринків", - сказав аналітик FXCM Венсан Ганн.

За даними трьох опитувань, число шотландців, які виступають за збереження Шотландії у складі Сполученого королівства, на 4 процентних пункти перевищує кількість прихильників незалежності за день до референдуму.

Акції власника торгової марки Zara Inditex подешевшали на 2% за рахунок падіння чистого прибутку в першому півріччі. Акції виробника годинників Cartier Richemont втратили 3,7% за рахунок уповільнення зростання продажів через ослаблення попиту на найважливішому для компанії Азіатсько-Тихоокеанському ринку. Котирування конкурента Swatch Group знизилися на 2,4%.

Котирування сировинних компаній зросли завдяки повідомленням, що центробанк Китаю надасть п'яти найбільшим банкам країни постійні кредитні лінії на 500 мільярдів юанів (81,4 млрд. дол.). Акції ArcelorMittal подорожчали на 2,2%, а Anglo American - на 0,8%.

Як повідомлялося раніше, азіатські фондові ринки, крім Японії, сьогодні зросли за рахунок підйому на американських ринках напередодні і новин з Китаю.