ua en ru

Європарламент рекомендував надати Україні статус кандидата в члени ЄС

Європарламент рекомендував надати Україні статус кандидата в члени ЄС Фото: Депутати Європарламенту стоячи аплодують президенту Зеленському (AFP)

Переважно більшістю голосів Європейський парламент затвердив резолюцію з рекомендаціями членам Євросоюзу працювати над наданням Україні статусу кандидата в члени ЄС.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на трансляцію офіційного твіттера Європарламенту.

Європейський парламент віддав 637 голосів "за" рекомендацію надати Україні статус кандидата в члени союзу. Проти проголосували лише 13 парламентарів.

Ухвалена резолюція складається з кількох пунктів. Окрім рекомендації про надання статусу кандидата в члени ЄС, Європарламент також засудив агресію Росії щодо України та вимагає від Москви вивести свої війська з української території.

Резолюція Європарламенту має рекомендаційний характер. Усі рішення щодо статусу кандидата та плану вступу в Євросоюз спільно ухвалюють країни-члени.

Як відбувається процес вступу до ЄС

Теоретично членом Євросоюзу може стати будь-яка європейська держава. Вона повинна поважати принципи свободи, демократії та фундаментальних прав людини.

Основою для інтеграції в Євросоюз є відповідність Копенгагенським критеріям. Кандидат у члени ЄС повинен стабільно дотримуватися політичних, економічних і законодавчих принципів. Це, зокрема, верховенство права, дієва ринкова економіка тощо.

До вторгнення Росії в Україну Європейський Союз надав віддалену перспективу членства Боснії і Герцеговині, Сербії, Чорногорії, Північній Македонії, Албанії та Косову в обмін на фундаментальні реформи.