Європарламент позитивно оцінив виконання Україною угоди з ЄС

НовиниПолітика    21.01.2016 - 13:50
Фото: глава Європарламенту Мартін Шульц
Яресько: ми активізуємо процес повернення Криму Могеріні відзначила успішність проведення реформ в Україні

Резолюція також стосується Молдови та Грузії

Європейський парламент сьогодні, 21 січня, прийняла резолюцію з позитивною оцінкою виконання Україною, Грузією і Молдовою угод з Європейським союзом (ЄС). Про це йдеться в повідомленні прес-служби Європарламенту.

У резолюції вітається прогрес Грузії, Молдолвы та України "на їхньому шляху до більш тісно економічною та політичною інтеграцією з Європейським союзом".

Проте в резолюції йдеться, що ряд проблем, які були в Україні залишаються невирішеними, зокрема, корупція і вплив олігархів на владу.

Депутати Європарламенту також висловили надію, що на майбутньому референдумі в Нідерландах щодо угоди про асоціації України з ЄС, рішення буде засновано на оцінці заслуг України у виконанні угоди. 

Європарламент також засудив дії Росії, які підривають взятий трьома країнами проєвропейський курс.

Як пояснив РБК-Україна прес-аташе представництва Європейського союзу в Україні Давид Стулік, у резолюції Європарламенту, зокрема, міститься пункт, присвячений лібералізації візового режиму між ЄС та вищевказаними країнами.

"Там дійсно є пункт, в якому Європейський парламент рекомендує запровадити безвізовий режим. У свою чергу депутати Європарламенту сподіваються, що український уряд повністю виконає свої зобов'язання, таким чином, щоб Європейська комісія змогла рекомендувати скасувати безвізовий режим",- сказав він.

При цьому Стулік зазначив, що рекомендація Європарламенту навряд чи може мати якесь практичне значення в питанні отримання безвізового режиму.

"Я не впевнений, що ЄП дійсно повинен дати згоду на таку законодавчу ініціативу. Тут основне рішення - за країнами-членами ЄС. Тобто це буде Рада міністрів внутрішніх справ, який одноголосно може затвердити рекомендації Єврокомісії, на підставі яких країна буде виключена з переліку країн, громадянам яких потрібні візи в ЄС", - зазначив він.

Раніше повідомлялося, що Порошенко пообіцяв повернути норму про електронний документообіг заради безвізового режиму з ЄС.

"Протягом найближчих днів я подам останній пакет законопроектів, які наближають безвізовий режим. У тому числі мова йде про повернення норми про електронний документообіг", - заявив він.

Нагадаємо, Європейський парламент 10 вересня 2015 року на пленарній сесії ухвалив резолюцію з вимогою до Росії негайно звільнити громадян України Олега Сенцова і Олександра Кольченко.

 

Читайте в розділі

Юрій Береза просить перевірити можливу причетність ШУ "Покровське" до фінансування ДНР

Рада звільнила 28 суддів за порушення присяги

ЦВК просить Кабмін перерозподілити 30 млн гривень на місцеві вибори

On Top