Єврокомісія може отримати доступ до контрактів "Газпрому"

НовиниЕнергетика    26.01.2016 - 10:03
Фото: "Газпром"
Фото: "Газпром"

Єврокомісія зобов'яже всіх партнерів постачальників газу з-за меж ЄС надавати дані про довгострокові контракти

Європейська комісія може отримати всю інформацію про комерційні контракти в Європі російської компанії "Газпром". Про це повідомляє видання "Комерсант" з посиланням на два законопроекти Єврокомісії, які є в їх розпорядженні.

За новими поправками до законодавства всі міжурядові угоди з енергетики повинні узгоджуватися з Єврокомісією до їх підписання, а всі неєвропейські постачальники газу - повідомляти регулятору про параметри довгострокових контрактів, які можуть бути запитані "для оцінки його впливу на енергетичну безпеку".

Як повідомляє видання, два документи, наявні в їх розпорядженні, мають стати базовими документами для створюваного энергосоюза ЄС. Перший присвячений створення механізму обміну інформацією про підготовлювані та укладених межправсоглашениях у сфері енергетики. Другий являє собою поправки до Директиви про безпеку газових постачань від 2010 року, прийнятої у відповідь на російсько-українська газова криза 2009 року.

Згідно з першим документом, жодна країна ЄС більше не зможе укласти міжурядові угоди в енергетичній сфері без схвалення Єврокомісії. Якщо країна ЄС захоче підписати з іншою державою міжурядову угоду в енергетиці, вона повинна повідомити Єврокомісію про початок переговорів і регулярно повідомляти про їх хід. Підсумкова угода має бути схвалена Брюсселем перед підписанням і перед ратифікацією.

Крім того, Єврокомісія пропонує зобов'язати всіх партнерів постачальників газу з-за меж ЄС надавати дані про своїх довгострокових (більше року) контракти на купівлю газу. Повідомити потрібно буде термін дії контракту, мінімальні та максимальні добові, місячні та річні обсяги, точки здачі газу, а також конкретні умови припинення поставок.

У законопроектах наголошується, що "якщо група осіб постачальника має контракти з групою осіб європейського покупця і такі контракти забезпечують понад 40 відсотків споживання газу у відповідній країні ЄС, то покупець зобов'язаний звітувати не тільки перед місцевим регулятором, але і безпосередньо перед ЄК".

Як зазначає видання, з усіх зовнішніх постачальників газу названого критерію відповідають тільки поставки "Газпрому" в країни Центральної та Східної Європи. В результаті Євросоюз зможе отримати офіційний доступ до цінами та індивідуальним для кожної країни формулами "Газпрому", зазначає видання.

Нагадаємо, в жовтні Єврокомісія розпочала переговори з російським "Газпромом" про можливості компромісного завершення антимонопольного розслідування, при якому на компанію не будуть накладені штрафи за порушення законодавства ЄС.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top