ua en ru

Єврокомісія підтримала план 10 країн єврозони щодо введення податку на фінансові транзакції

Єврокомісія (ЄК) підтримала план 10 країн зони євро по введенню гармонізованого податку на фінансові транзакції, надходження від якого повинні бути направлені на покриття витрат, пов'язаних з подоланням європейської бюджетно-боргової кризи, передає Reuters.

"Я радий, що 10 країн - членів єврозони висловили бажання ввести загальний податок на фінансові транзакції, підтримавши тим самим первинну пропозицію ЄК. Цей податок може залучити мільярди євро доходу, вкрай необхідного країнам-членам у ці складні часи. Буде справедливо, якщо витрати на боротьбу з кризою ляжуть на плечі фінансового сектора, а не звичайних громадян", - заявив голова Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу.

В число 10 країн валютного блоку, які висловилися на користь нового податку, увійшли Австрія, Бельгія, Німеччина, Греція, Іспанія, Італія, Португалія, Словаччина, Словенія і Франція. Дані країни підтримали пропозицію Єврокомісії про введення податку на фінансові транзакції, що була висунута у вересні 2011 р. і не отримала одностайної підтримки серед 27 країн Євросоюзу (ЄС). Щоб податок міг набути чинності лише в окремих країнах ЄС, потрібна його підтримка як мінімум 9 європейських державах.

За оцінкою ЄврокомісіїЇ, гармонізований податок на фінансові транзакції може щорічно приносити дохід у розмірі 57 млрд євро. Спочатку пропонувалося, що ставка податку повинна становити 0,1% на придбання облігацій і акцій і 0,01% - на операції з деривативами. У найближчому майбутньому ЄК має підготувати поправки з урахуванням того факту, що податок не підтримали 27, а всього 10 країн.

Читайте також: Фонд ESM офіційно розпочав свою роботу