Єврокомісії передали офіційну скаргу "Нафтогазу" проти "Північного потоку-2"

НовиниЕнергетика    06.01.2016 - 17:57
Фото: Єврокомісія
Фото: Єврокомісія

Скарга проти будівництва "Північного потоку-2" включає два види претензій

Секретаріат Енергетичного співтовариства передав Європейської комісії офіційну скаргу проти "Північного потоку-2", отриману від НАК "Нафтогаз України". Про це йдеться в повідомленні прес-служби компанії.

"Скарга проти будівництва проекту "Північний потік-2" включає два види претензій: щодо потенційного недотримання проектом нормативної бази Енергетичного співтовариства, а також про його несумісність з ключовими нормами функціонуванням газового ринку Енергетичного співтовариства, враховуючи суттєві загрози для конкуренції, які він викликає", - йдеться в повідомленні

У своєму зверненні "Нафтогаз" стверджує, що в нинішньому вигляді проект "Північний потік-2" не відповідає вимогам щодо відокремлення функцій транспортування від функцій постачання газу, які застосовуються в Енергетичному співтоваристві та ЄС. Більше того, проект не повинен отримати виключне право недотримання цих вимог, оскільки він не сприятиме конкуренції, погіршить безпеку поставок і буде шкідливим для ефективного функціонування газового ринку Енергетичного співтовариства.

"Проект "Північний потік-2" також має ознаки антиконкурентності, оскільки він створює можливості для неконкурентної поведінки на основі попередньої змови між кількома гравцями або зловживання одним з гравців своїм домінуючим становищем в Енергетичному Співтоваристві. Враховуючи це, повинні бути ретельно вивчені можливості та ефективність використання існуючої газової інфраструктури", - заявили в "Нафтогазі".

Нагадаємо, на початку грудня Україна звернулася до європейських партнерів з проханням заблокувати будівництво газопроводу "Північний потік-2".

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся