ru ua

Єврейські громади закликали Київраду підтримати проект меморіалу у Бабиному Ярі

Єврейські громади закликали Київраду підтримати проект меморіалу у Бабиному Ярі Фото: меморіал Голокосту "Бабин Яр" (з відкритих джерел)
Автор: РБК-Україна

Голови єврейських громад України звернулися до мера Києва Віталія Кличка та депутатського корпусу Київради із закликом щодо припинення політизації проєкту зі створення Меморіального комплексу Голокосту у Бабиному Ярі. Лідери єврейських організацій, головні рабини більшості обласних центрів України висловили серйозне занепокоєння щодо навішування політичних ярликів на меморіал та спроб використати тему вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру у політичній боротьбі.

"Ми закликаємо усі політичні сили припинити спекуляцію на темі Голокосту, припинити розділяти євреїв, у яких загинули родичі від Шоа, на правильних і неправильних. Використовувати пам’ять про таку трагедію у політичній боротьбі не можливо", - вказано у зверненні.

Водночас підписанти виразили підтримку Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр" та звернули увагу на те, що меморіал підтримують ключові міжнародні інституції, які займаються питаннями пам’яті Голокосту.

Серед ключових підписантів звернення єврейських громад до депутатів Київради: головний рабин міста Києва та України Яків Дов Блайх, головний рабин Києва Моше Реувен Асман, голова Ради Федерації Єврейських Громад України Мейр Цві Стамблер, голова ГО "Асоціація євреїв-колишніх в’язнів гетто та нацистських концтаборів" Борис Забарко, виконавчий директор Всеукраїнського єврейського конгресу Йосип Аксельруд, а також низка головних рабинів великих українських міст та лідери єврейських громадських організацій.