Євразійський економічний союз і Іран підписали угоду про вільну торгівлю

Євразійський економічний союз і Іран підписали угоду про вільну торгівлю
Фото: Євразійський економічний союз (eurasiancommission.org)

Угода буде діяти три роки

На майданчику Астанинського економічного форуму (Казахстан) між державами-членами Євразійського економічного союзу та Іраном сьогодні, 17 травня, підписано тимчасову угоду, що веде до утворення зони вільної торгівлі. Про це повідомила прес-служба Міністерства національної економіки Казахстану.

За підсумками переговорів досягнута домовленість про зниження імпортних мит у взаємній торгівлі строком на 3 роки між державами-членами Євразійського економічного союзу та Іраном щодо низки затверджених товарів.

Дана угода поліпшує умови доступу в напрямку іранського ринку. Крім цього угода створює стабільні умови та правила торгівлі з Іраном.

Положення угоди регулюють застосування санітарних та фітосанітарних заходів, технічних бар'єрів у торгівлі, митних процедур і правил визначення країни походження товарів.

В подальшому сторони розглянуть доцільність переходу до повноформатної угоди про зону вільної торгівлі у відповідності з правилами СОТ.

Нагадаємо, Європейський союз готовий ввести так зване "блокуючу постанову" для захисту європейських компаній, якщо адміністрація президента США Дональда Трампа повторно введе санкції щодо Ірану.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся