ЄЦБ може припинити викуп італійських облігацій

НовиниЕкономіка    06.11.2011 - 12:31

Європейський центральний банк (ЄЦБ) розглядає можливість припинення викупу італійських облігацій, якщо його аналітики прийдуть до висновку, що країна не в змозі виконати взяті зобов'язання і провести структурні реформи. Таку заяву зробив один з членів ради ЄЦБ, глава Центробанку Люксембургу Ів Мерш, передає Reuters.
"Якщо ми прийдемо до висновку, що ефективність проведених нами заходів підривається бездіяльністю італійської влади, нам доведеться вдатися до додаткового стимулювання", - Мерш заявив в інтерв'ю італійській пресі. "Рішення надавати допомогу Італії було прийнято в обмін на дотримання певних умов. Якщо рада ЄЦБ визначить, що ці умови не дотримується, вона може змінити своє рішення", - додав Мерш, також висловивши стурбованість тим, що злагоджену роботу ЄЦБ ускладнюють відповідні дії тих урядів, які не виконують свої зобов'язання".
За словами Мерша, ЄЦБ не бажає бути кредитором останньої інстанції в боротьбі єврозони з борговою кризою.
З моменту запуску програм викупу облігацій (SMP) три місяці тому ЄЦБ придбав бонди на суму більше 100 млн євро, причому здебільшого це були італійські десятирічні держоблігації.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Теги: ЕЦБ
On Top