ЄС введе нові правила видачі віз українцям з 23 червня

Середа 29 квітня 2015 10:21
ЄС введе нові правила видачі віз українцям з 23 червня
Фото: нові правила видачі шенгенських віз почнуть діяти влітку

Нова система вводиться для всіх країн Східного партнерства

В шести країнах Східного партнерства (Україна, Азербайджан, Вірменія, Білорусь, Грузія, Молдова) з 23 червня почне діяти візова інформаційна система (ВІС) країн Шенгенської угоди. Про це повідомляє "Польське радіо".

Відповідно до ВІС при подачі документів на отримання шенгенської візи заявники повинні будуть здати відбитки пальців та цифрову фотографію.

Біометричні дані заявників будуть зберігатися у ВИС на протязі 59 місяців і використовуватися при обробці всіх наступних протягом цього періоду звернень за візами. Після закінчення даного терміну заявнику знову доведеться надавати біометричні дані.

При першому зверненні за візою заявник зобов'язаний особисто з'явитися в консульство для здачі відбитків пальців. Звільняються від необхідності здавати відбитки пальців діти до 12 років, особи, стосовно яких зняття відбитків пальців фізично неможливо, монархи, глави держав та їх подружжя, члени офіційних делегацій при дипломатичних поїздках.

Візи, видані до 23 червня, залишаються дійсними до закінчення строку їх дії.

Відзначимо, в 2014 р. збільшилося число відмов у візах громадянам України.

Нагадаємо, Україна розраховує на безвізовий режим з ЄС з початку 2016 року.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся