ЄС зберіг антидемпінгові мита на імпорт безшовних труб з України

Вівторок 10 липня 2012 17:28

Імпорт труб з України в ЄС, як і раніше, обкладатиметься по ставці 25,7% з деякими послабленнями для Дніпропетровського трубного заводу - 12,3% і двох підприємств "Інтерпайпа": Ніжньодніпровського трубопрокатного заводу і "Ніко-Тьюб" - 17,7%. Про це повідомляє офіційний журнал Європейського союзу.

Відповідне рішення ухвалене за підсумками ініційованого європейськими виробниками і початого в червні минулого року перегляду введених в 2006 році антидемпінгових мит і набуло чинності наступного дня після публікації. Згідно з ним, збережено також мита на імпорт в ЄС безшовних труб з Росії у розмірі 35,8% з послабленням для Челябінського трубопрокатного і Первоуральського новотрубного заводів - 24,1%, а також Волзького, Северського і Синарського трубних і Таганрозького металургійного заводів - 27,2%.

Одночасно ЄС скасував мита відносно імпорту безшовних труб з Хорватії, що складали 29,8%.

Як наголошується в документі, російські компанії з розслідуванням не співпрацювали, а з українських виробників в перегляді активно брав участь "Інтерпайп", для якого в лютому цього року мита були понижені з 25,1% до 17,7%. На його частку доводиться 70% виробництв безшовних труб і 80% їх експорту в ЄС.

Згідно з текстом, російські постачання в період (з квітня 2010 року по березень 2011 року), що розслідується, склали 10,79 тис. т, або близько 1% ринку ЄС, тоді як українські - менше 2%.

При цьому розслідування встановило факт демпінгу з України більш ніж на 10%. У документі наголошується, що українські компанії експортують безшовні труби в інші країни по цінах, рівним цінам постачань в ЄС і навіть нижчим. З урахуванням наявності вільних потужностей в Україні по випуску близько 750 тис. тонн трубної продукції, що складає 50% всіх українських потужностей і близько 50% ємкості ринку ЄС, це несе загрозу для європейських виробників, говориться в документі.

Згідно з ним, в період, що розслідується, ринок ЄС ще не відновився: споживання безшовних труб склало 1,72 млн т, або 66% від рівня 2008 року.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся