ЄС вирішив розпочати нову програму з підтримки енергетичного сектору України вартістю 45 млн євро

Європейський союз вирішив розпочати нову програму з підтримки енергетичного сектору України, бюджет якої сягатиме 45 млн євро, повідомляє прес-служба представництва ЄС в Україні.

Крім того, ЄС виплатив останній транш своєї програми на підтримку енергетичної стратегії України, яку було схвалено у 2007 р., у розмірі 28 млн євро.

Зазначимо, у 2007 р. ЄС виділив 82 млн євро на підтримку енергетичного сектору у рамках своєї першої програми бюджетної підтримки в Україні. Програми бюджетної підтримки надають необхідні кошти уряду для досягнення попередньо узгоджених показників. "Ця програма сприяла вдалому впровадженню енергетичної стратегії уряду України щодо здійсненням всеосяжної реформи енергетичного ринку шляхом приєднання України до договору про Енергетичне співтовариство у 2011 р. Реформи мають забезпечити українських споживачів ефективним, конкурентним та безпечним енергопостачанням", - йдеться в повідомленні представництва ЄС.

Програма бюджетної підтримки складалася з двох траншів: фіксованого та змінного (варіативного). Сума фіксованого траншу становить 40 млн євро: його Україна отримала у 2008 та 2009 рр. Спираючись на оцінку взаємно узгоджених показників, яких Україна мала досягти в енергетичному секторі, беручи до уваги загальний прогрес у впровадженні енергетичної стратегії, а також зважаючи на частковий поступ в удосконаленні сфери управління державними фінансами, Європейський союз нещодавно виплатив Україні змінний транш, кошторис якого становить 28,14 млн євро. Сума виділених Україні коштів у рамках програми складає 83% від загальної її вартості.

У 2007 році ЄС вирішив (а згодом, у 2008 р., погодив з Україною) заснувати програму із загальним бюджетом у 87 млн євро (включаючи 5 млн євро на технічну підтримку). Метою програми стала підтримка впровадження енергетичної стратегії України, включаючи положення меморандуму про порозуміння щодо співпраці між ЄС та Україною у енергетичній галузі .

Окрім цього, 5 грудня поточного року Європейська комісія вирішила запровадити нову програму бюджетної підтримки в енергетичній сфері із загальним бюджетом у 45 млн євро. "Наступним кроком у підготовці цієї програми є проведення консультацій та підписання фінансової угоди з урядом України", - зазначили в представництві ЄС.

Читайте також: ЄС виділив Держмитслужбі України на модернізацію пунктів пропуску 7,7 млн євро

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся