В ЄС визнали в Україні лише одного оператора лотерей МСЛ, - ЗМІ
Європейська асоціація Державних і ТОТО лотерей визнала МСЛ єдиним українським оператором державних лотерей, діяльність якого відповідає європейським стандартам. Відповідний Сертифікат відповідності стандартам відповідальної гри МСЛ отримав від Європейської лотерейної асоціації, повідомляють українські ЗМІ.
Зазначається, що отримання цього сертифікату є свідченням того, що оператор в рамках відповідального ставлення до гри добровільно і цілеспрямовано займається захистом гравців.
Як повідомляють ЗМІ, 9 червня Вищий адміністративний суд вп’яте переніс розгляд позову МСЛ проти державних органів за введення санкцій. На одному із судових засідань був присутній головний акціонер МСЛ — громадянин Європейського Союзу Маркос Шиапаніс.
"Такий тиск на легальний бізнес є неприйнятним для країн Європейської спільноти, до якої прагне увійти Україна. Подібні дії урядових структур негативно впливають на економічну привабливість України і негативно сприймаються іноземними інвесторами. Але ми все ж-таки сподіваємось, що ця ситуація врешті-решт буде вирішена цивілізованим шляхом", — наголосив він.
За даними видання, на останньому засіданні суду, 9 червня, було частково задоволено клопотання про продовження судового розгляду позову проти державних органів у закритому режимі через начебто наявність у документах державної таємниці. У свою чергу представники МСЛ наголошували на тому, що судові засідання мають бути відкритими, "аби усі могли переконатися в безпідставності та неправомірності введення санкцій проти оператора лотерей".
"Ми все-таки очікували, що наше клопотання про проведення засідання у відритому режимі буде задоволено і наші доводи, ми вважаємо, були цілком правомірні і обґрунтовані. Суть в тому, що на сьогоднішній день так і не відомо, чи існують, по-перше, ті докази, які є державною таємницею і по сьогодні не відомо, чи існує взагалі таке розуміння як державна таємниця і що приховується за цими документами. Тому що є відповідні процедури віднесення документу до державної таємниці. На сьогоднішній день СБУ вони не витримані, про це публічної інформації немає. Тому чи є хоча б щось, будь-який документ державної таємниці чи він є взагалі у наявності — залишається невідомим", — зазначила керівник юридичного управління МСЛ Марина Слободніченко після останнього засідання суду.
На її переконання, представники державних органів навмисно затягують розгляд судової справи, маніпулюючи інформацією про наявність державної таємниці у документах, що були підставою для введення санкцій проти МСЛ.
"Ми офіційно зверталися і до РНБО, і до СБУ з проханням надати документи, що підтверджують правомірність введення санкцій. Не отримуючи жодної відповіді, у нас таке припущення, що взагалі таких документів не існує. Або можливо існують якісь документи, які абсолютно не мають відношення до державної таємниці. Ну скажімо, ми всі чудово почули, що такими документами, зокрема, є ті, що підтверджують підконтрольність нашого підприємства фізичним особам — громадянам РФ. Це не відповідає дійсності, ми про це неодноразово наголошували і наводили докази. А по-друге, така інформація не є державною таємницею і відтак зараз відбувається зловживання і умисне затягування судового розгляду справи. Оце те, що ми бачимо", — наголосила Слободніченко.
Крім того, керівник юридичного управління звернула увагу на те, що оцінка Європейської асоціації лотерей є набагато вагомішою та об’єктивнішою для ринку лотерей та суспільства. Загалом, за словами Слободніченко, від тиску державних органів страждають усі оператори лотерей на ринку України.
"Це вже триває довгий період часу і є багато підстав це стверджувати. Ті самі моменти з оподаткуванням, коли було необґрунтовано і по сьогоднішній день залишається цей факт — необґрунтоване трикратне оподаткування операторів державних лотерей",— підкреслила вона.
Слободніченко припустила, що ситуація на вітчизняному ринку лотерей пов’язана з його переділом і визначенням монополіста.
Крім того, за її словами, блокування діяльності оператора лотерей відбувається з різних боків.
"Комусь напевно це вигідно і комусь вигідно ненадходження коштів до Держбюджету. Із яких це підстав здійснено — можемо тільки здогадуватись", — зазначила вона.