ЄС може вимагати від Британії погасити 20 млрд євро боргу з-за Brexit

Новини Економіка 13.10.2016 - 14:33
Фото: ЄС може вимагати від Британії повернути борги
Фото: ЄС може вимагати від Британії повернути борги

Загальні фінансові зобов'язання країн-членів ЄС становлять понад 300 млрд євро

ЄС в рамках Brexit може зажадати від Великобританії погасити зобов'язання на суму 20 млрд євро. Про це пише видання Financial Times.

Опитані газетою чиновники побоюються, що це може негативно позначитися на переговорах по виходу країни зі складу співдружності.

Як підрахувало видання, прийняті Великобританією в якості члена ЄС фінансові зобов'язання, які їй доведеться виплатити по виходу із співдружності, становлять 20 млрд євро.

Сукупний обсяг різних діючих багаторічних фінансових зобов'язань, прийнятих членами ЄС за час його існування, перевищує 300 млрд євро. Ця сума включає в себе, зокрема, неоплачені бюджетні асигнування в сумі 241 млрд євро, пенсійні зобов'язання на 63,8 млрд євро та зобов'язання з фінансування різних багаторічних проектів, у тому числі інфраструктурних, на 32 млрд євро.

Підрахована виданням сума в 20 млрд євро є максимальною оцінкою частки Сполученого Королівства в цих зобов'язаннях на термін до 2019 року. Ця сума буде покривати тільки витрати на вже затверджені проекти на території 27 країн ЄС, але не майбутній дефіцит, який виникне після 2019 року з-за виходу Великобританії з довгострокового бюджету ЄС, пише видання.

Підсумкова сума буде залежати від переговорів Лондона і Брюсселя, але європейські чиновники, які ознайомилися з розрахунками експертів видання, заявили, що наведена сума адекватно відображає ситуацію. У той же час деякі з опитаних виданням європейських чиновників визнали цифру дуже низькою.

Нагадаємо, раніше The Times повідомляла, що Британія втратить майже 66 млрд фунтів в рік при "жорсткому Brexit".