ua en ru

ЄС перерахував Україні 600 млн євро макрофінансової допомоги

ЄС перерахував Україні 600 млн євро макрофінансової допомоги Фото: ЄС перерахував Україні другий транш допомоги

Рішення про виділення коштів було прийнято 16 березня

Вчора, 4 квітня, Європейський Союз перерахував Україні другий транш у сумі 600 млн євро в рамках Третьої програми макрофінансової допомоги ЄС. Про це повідомляє прес-служба Міністерства фінансів.

Виділення цих коштів здійснено після рішення Єврокомісії від 16 березня. Рішення було прийнято у зв'язку з досягненням України істотного прогресу у виконанні умов, передбачених відповідним Меморандумом про взаєморозуміння між Україною та ЄС щодо 2-го траншу.

Як повідомляє Мінфін, після перерахування другого траншу, загальний обсяг коштів наданої Євросоюзом Україні макрофінансової допомоги досяг 2,81 млрд євро, що є найбільшою за розміром фінансовою допомогою, яка надавалися ЄС третім країнам.

Реалізація третьої програми макрофінансової допомоги ЄС почалася в 2015 року. Головною метою програми є стабілізація економіки і підтримка широкомасштабних структурних реформ.

Третьою програмою макрофінансової допомоги ЄС, яка буде діяти до кінця 2017 року, в цілому передбачено надання Україні трьох траншів у розмірі 600 млн євро кожний, два з яких вже отримано Україною.

Нагадаємо, раніше глава представництва Європейського союзу в Україні Хьюг Мінгареллі назвав умови для отримання Україною третього траншу ЄС на 600 млн євро.