ua en ru

Мінгареллі назвав умови для отримання Україною третього траншу ЄС на 600 млн євро

Мінгареллі назвав умови для отримання Україною третього траншу ЄС на 600 млн євро Фото: Хьюг Мінгареллі

Одна з умов - зняття мораторію на експорт лісу-кругляка

Голова представництва Європейського союзу в Україні Хьюг Мінгареллі назвав умови для отримання Україною третього траншу ЄС на 600 млн євро. Про це він сказав в інтерв'ю РБК-Україна.

"Коли президент Європейської Комісії Юнкер кілька тижнів тому зустрічався з прем'єр-міністром України Гройсманом, він висловився абсолютно чітко - для українського уряду буде достатньо подати законопроект про скасування мораторію на експорт лісу-кругляка для того, щоб почати процес надання другого траншу. Такий проект № 6035 вже зареєстрований у Верховній Раді, і це дозволить Європейській Комісії розпочати внутрішній процес консультацій щодо надання зазначеного траншу. Позитивний результат можна очікувати протягом навіть не місяців, а тижнів", - зазначив Мінгареллі і додав, що для виділення другого траншу досить, щоб проект був лише зареєстрований в парламенті.

При цьому він підкреслив, що саме зняття мораторію буде умовою для надання третього траншу.

"Це (зняття мораторію, - ред.) буде умовою для надання третього траншу. І в цьому випадку третій транш ніколи не буде надано", - сказав голова представництва ЄС.

Разом з тим Мінгареллі не уточнив, коли саме може бути надано третій транш, але запевнив, що транш буде наданий при виконанні ряду інших умов.

"Я не хочу спекулювати на датах, але між траншами має бути мінімум три місяці перерви. Для надання третього траншу є кілька умов, окремо в таких сферах, як боротьба з корупцією, державне управління, фіскальна політика, енергетика і юстиція, а також дерегуляція, середовище для ведення бізнесу і торгівлі, а також митниця. Всі ці умови обумовлені в двосторонньому Меморандумі взаєморозуміння, підписаному як Україною, так і ЄС в 2015 році. Їх виконання буде значним внеском у процес реформування України", - підкреслив він.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко сподівається на збільшення обсягу фінансової підтримки ЄБРР для України в 2017 році.