ru ua

У ЄС відзначають недостатній прогрес у реформуванні української митниці

У ЄС відзначають недостатній прогрес у реформуванні української митниці Фото: Жослін Гітон (facebook.com)

При цьому в ЄС відзначили і деякий прогрес у цій області

У Європейському союзі (ЄС) відзначають недостатній прогрес у реформуванні української митниці. Про це сьогодні на III Відкритому економічному форумі "Економічне зростання і створення робочих місць: порядок денний для України" повідомив перший секретар відділу торгівлі та економіки Представництва ЄС в Україні Жослін Гітон, передає кореспондент РБК-Україна.

"Зрозуміло, що одними з найважливіших питань Угоди про асоціацію з ЄС є питання, пов'язані з митницею і, на жаль, саме за цим напрямком, як одному з найважливіших напрямків, ми в останні роки бачимо мало суттєвий прогрес", - заявив він.

Однак, за словами Гітона, в ЄС все-таки впевнені, що уряду України вдасться виконати свої зобов'язання щодо реформування української митниці.

"ЄС абсолютно впевнений, що уряд України дотримається своїх зобов'язань щодо модернізації митної та адміністрації митної політики в Україні, і ми впевнені в тому, що, щоб досягти такої мети, необхідно дуже сильне і глибоке співробітництво між Міністерством фінансів, Державною фіскальною службою і відповідно комітетом Верховної ради України", - зазначив Гітон.

Разом з тим, перший секретар відділу торгівлі та економіки Представництва ЄС в Україні також відзначив і деякий прогрес в області митної політики.

"Однак не можна сказати, що взагалі ніякий прогрес досягнуто не було, є певний прогрес. Зокрема, прогрес щодо регіональної конвенції, пан'європейської і середземноморського конвенції про спільні правила походження товарів... Ми також сподіваємося побачити прогрес у таких дуже важливих напрямках, як уповноважений економічного оператора, як загальні принципи і транзитні процедури, як впровадження нової комп'ютеризованої транзитної системи", - сказав Гітон.

Нагадаємо, раніше глава Кабінету міністрів Володимир Гройсман зазначив, що завдяки боротьбі з тіньовими схемами на митниці в минулому році надходження до державного бюджету зросли на 70 млрд гривень.