ЄС має намір змінити угоди про візи з Україною, РФ та Молдовою

Рада міністрів із питань юстиції та внутрішніх справ Європейського Союзу (ЄС) дозволила Єврокомісії почати переговори з Україною, Росією та Молдовою про зміни в угоди про спрощення візового режиму. Відповідне рішення ухвалили на засіданні Ради 11 квітня в Люксембурзі, передає радіо "Свобода".

В той же час прес-служба Ради ЄС не повідомила подробиць щодо того, які зміни можуть бути внесені до угод.

Нагадаємо, Верховна Рада України у ході вечірнього засідання 5 квітня прийняла за основу і в цілому проект постанови "Про заяву Верховної Ради України "Про співпрацю між Україною і Європейським Союзом у візовій сфері", яка закликає зняти довгостроковий статус з перспективи введення ЄС безвізового режиму для громадян України. Відповідний проект (№ 7504 від 22.12.2010 р.) внесений народними депутатами України Б.Тарасюком, С.Курпілем, В.Вечерком, І. Кириленком, П.Гасюком, І.Геращенко, В.Лемзою, підтримали 304 народних депутати.

Так, парламентарії схвалили заяву ВР, що містить оцінку нинішнього стану візових відносин між Україною та ЄС, а також ряд рекомендацій інститутам ЄС щодо першочергових кроків у напрямку забезпечення рівних прав громадян України та громадян держав-членів ЄС на свободу пересування та вільного розвитку міжлюдських контактів.

Зокрема, як йдеться в тексті заяви, Верховна Рада України закликає ЄС: продемонструвати політичну волю і зняти довгостроковий статус з перспективи введення ЄС безвізового режиму для громадян України, включивши відповідний пункт в майбутню Угоду про асоціацію між Україною та ЄС; надати Україні можливу допомогу у виконанні Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України; до введення безвізового режиму забезпечити неухильне виконання посольськими і консульськими установами держав-членів ЄС положень Угоди між Україною та ЄС про спрощення оформлення віз; скасувати плату за оформлення національних і шенгенських віз для громадян України; забезпечити обов'язковість надання пояснень заявнику у разі відмови у видачі візи відповідно до положень Візового кодексу ЄС.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся