ru ua

ЄС і ООН закликали КНДР відмовитися від запуску космічного супутника

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун і високий представник ЄС з питань зовнішньої політики і безпеки Кетрін Ештон приєдналися до заклику світової спільноти до Північної Кореї відмовитися від запуску космічного супутника.

Пан Гі Мун підкреслив, що це стане порушенням санкцій, введених Радою Безпеки ООН, передає радіо "Свобода".

"Високий представник екстрено звертається до влади Корейської Народної Демократичної Республіки утриматися від планованого запуску і продовжити працювати над встановленням взаємної довіри", - йдеться в заяві Ештон, передає Reuters.

Аналогічні заяви раніше зробили США, Росія і Великобританія, Південна Корея.

Раніше влада КНДР оголосила про намір провести найближчим часом запуск штучного супутника Землі. Застосовувані при запуску ракетні технології можуть бути використані у військових цілях для створення бойових балістичних ракет. Несподіване повідомлення Пхеньяну з'явилося всього через декілька тижнів після досягнення домовленості з США, згідно з якою він заморожує свою ядерну програму і ракетні випробування в обмін на продовольчу допомогу.

Вашингтон заявив, що запуск супутника за допомогою ракети носія стане порушенням цієї угоди.

КНДР планує запустити супутник у квітні, пов'язавши цю подію до 100-річчя з дня народження засновника північнокорейської соціалістичної держави Кім Ір Сена.