ru ua

ЄС готовий підтримати припинення вогню в Україні

Євросоюз готовий підтримати зусилля щодо імплементації режиму припинення вогню на Донбасі.

Євросоюз готовий підтримати зусилля щодо імплементації режиму припинення вогню на Донбасі. Про це йдеться в заяві офіційного представника зовнішньополітичної служби ЄС, поширеному в Брюсселі.

"Ми вітаємо угоду про припинення вогню, укладену у Мінську сьогодні на засіданні тристоронньої контактної групи. Угода про припинення вогню має тепер дотримуватися в повному обсязі всіма сторонами. ЄС готовий підтримати будь-які зусилля, пов'язані з реалізацією угоди про припинення вогню, у тому числі через ОБСЄ. Ми будемо продовжувати стежити за розвитком подій", - наголошується у повідомленні.

У заяві також сказано, що невід'ємною частиною імплементації угоди повинні бути постійний моніторинг на російсько-українському кордоні і виведення незаконних збройних формувань і сил, які діяли на території України.

Нагадаємо, 5 вересня в Мінську тристороння контактна група Україна-Росія-ОБСЄ підписала з лідерами так званих "Донецької народної республіки" та "Луганської народної республіки" протокол про припинення вогню з 18:00.

Президент України Петро Порошенко вже наказав силам антитерористичної операції на Донбасі припинити бойові дії з 18:00 п'ятниці. Порошенко очікує, що обмін полоненими може початися вже в суботу, 6 вересня.