ru ua

Ердоган попросив у Джемілєва список українських політв'язнів

Ердоган попросив у Джемілєва список українських політв'язнів Фото: Реджеп Таїп Ердоган (twitter.com/RT_Erdogan)

Кілька днів тому МЗС Туреччини попросило у Джемілєва повний список політв’язнів

Президент Туреччини Таїп Реджеп Ердоган попросив лідера кримських татар Мустафу Джемілєва надати йому список українських в’язнів у російських тюрмах, з приводу яких він пообіцяв "говорити з Путіним". Про це Мустафа Джемілєв повідомив в інтерв’ю "Радіо Свобода".

"Під час останніх зустрічей, а це було 12 липня, - ми разом з Порошенком були на відкритті Трансанатолійської газової системи, - у нас знову відбулася зустріч з Ердоганом, я йому сказав, що зараз у російських в’язницях понад 70 наших політв’язнів - зробіть, домовтеся з Путіним про їхнє звільнення. Він сказав: звісно, ми вживатимемо якихось заходів, але ви назвіть хоча би кілька імен. Я назвав Сенцова, Кольченка...", - повідомив Мустафа Джемілєв.

За словами Джемілєва, кілька днів тому МЗС Туреччини попросило повний список політв’язнів.

"Я думаю, що все одно вони говоритимуть з Путіним. Але наскільки виявиться продуктивною розмова? Я ще запитував: чи є у вас там "в заначці" ще російські терористи, щоб обміняти? Хоча, з моєї точки зору, це взагалі-то аморально - міняти абсолютно безневинних людей, патріотів своєї країни на терористів, на людей, у котрих руки по лікті у крові", - додав він.

Нагадаємо, що РФ відхилила ініціативу України провести зустріч омбудсменів у рамках ТКГ.

Додамо, що омбудсмен РФ назвала неможливим обмін Сенцова на російських ув'язнених в Україні.