Енергозатратність української економіки має зменшитися на 54% до 2030 р., - енергетична стратегія

Згідно з оновленою енергетичною стратегією, енергозатратність української економіки має зменшитися на 54% до 2030 р. Про це повідомив перший проектний менеджер фонду "Ефективне управління" Роман Рубченко, передає кореспондент РБК-Україна.

"Великі кроки зроблено по енергоефективності. Ми спрогнозували, що енергозатратність нашої економіки знизиться на 54% до 2030 р.", - сказав Рубченко.

У свою чергу, заступник міністра енергетики та вугільної промисловості Володимир Макуха зазначив, що існують певні обмеження щодо зниження енергозатратності, зумовлені структурою української економіки. "Ми повинні розуміти, що енергоефективність значною мірою залежить від структури економіки. Якщо ми маємо постіндустріальні економіки, де всі виробництва винесені за межі країн, там зовсім інші витрати енергоресурсів на одиницю ВВП. Якщо ж ми беремо економіку України, яка залишається економікою індустріального типу, де найбільша енергозатратність припадає на виробництва, такі як металургія, хімія - тут досягнення енергоефективності буде зовсім іншим", - сказав Макуха.

Він додав, що певні кроки до зменшення енергозатратності будуть зроблені у комунальному господарстві. "Дійсно, потребує значного покращення ситуація з енергоефективністю в певних галузях. Ми маємо на увазі в першу чергу комунальне господарство, яке для нас на сьогодні залишається так званою чорною дірою, через яку багато енергетичних ресурсів втрачається. Тут ми передбачаємо серйозні зміни і серйозні кроки на покращення. Там, де ми виходимо з загальноєвропейських стандартів, ми будемо там впроваджувати. Єдине, що в нас залишаться певна структура нашої економіки, яка потребуватиме більше енергоресурсів на одиницю ВВП, ніж в інших країнах світу", - зазначив Макуха.

Читайте також: Україна може виробляти до 6 ГВт електроенергії з відновлювальних джерел щорічно, - Міненерговугілля

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся