Україна може виробляти до 6 ГВт електроенергії з відновлювальних джерел щорічно, - Міненерговугілля

Згідно з оновленою енергетичною стратегію, Україна має виробляти до 6 ГВт електроенергії з відновлюваних джерел, з них 3 ГВт - це вітрова енергетика, 2,5 ГВт - сонячна енергетика і 0,5 ГВт - малі ГЕС. Про це заявив заступник міністра енергетики та вугільної промисловості Володимир Макуха, передає кореспондент РБК-Україна.

"6 ГВт - це те, що українська енергетична система, виходячи із технічних можливостей, може утримувати. Це цифра, яка була розрахована і підтверджена вченими із Національної академії наук України. Проблема тут полягає в тому, що сонячна генерація і вітрова генерація не можуть забезпечувати гарантованої і стабільної видачі потужностей... Повинні існувати паралельні генеруючі потужності, які можуть зі швидкістю 2-3% за секунду компенсувати втрату потужностей альтернативної генерації", - сказав Макуха.

За його словами, якщо Україна вироблятиме менше електроенергії з альтернативних джерел, ніж встановлений ліміт, то їй доведеться купувати компенсуючу електроенергію у Росії по дуже високих цінах. "Ми повинні розуміти, що якщо вийдемо за ці 6 ГВт, які запланували, мова буде йти про закупівлю пікових навантажень електроенергії в інших країн. Враховуючи відсутність паралельної роботи української енергетичної системи з європейськими, це може бути тільки Росія. Уявіть собі, скільки електроенергії по пікових цінах ми повинні будемо купувати", - зазначив Макуха.

Читайте також: Оновлена енергетична стратегія України може бути прийнята в листопаді, - Макуха

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся