Експорт продукції харківських підприємств до Німеччини виріс на 20%, - Світлична

Експорт продукції харківських підприємств до Німеччини виріс на 20%, - Світлична
Фото: Юлія Світлична (прес-служба ОДА)

Світлична зустрілася з послом Німеччини

Під час зустрічі голови Харківської ОДА Юлії Світличної з послом Німеччини Ернстом Райхелем сторони обговорили реалізацію спільних проектів, безпечне положення на території Харківської області, хід децентралізації та об'єднання громад. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на сайт ОДА.

"У Харківській області надзвичайно хороші стосунки з однією з найбільших економік Європи. Ви приділяєте особливу увагу східної області, за що ми вам дуже вдячні", - звернулася голова ХОДА до надзвичайного і повноважного посла Федеративної Республіки Німеччина в Україні.

Так, за інформацією Світличної, експорт харківських підприємств до Німеччини виріс на 20%, а за підтримки Уряду ФРН в Харківській області реалізуються та вже реалізовано понад 80 проектів технічної допомоги. Також активну співпрацю з німецькими колегами налагоджено у ВНЗ регіону – у 19 з них є спільні освітні проекти з 65-ма університетами Німеччини.

"Сподіваємося, що ця робота – плідна й потужна триватиме. Зі свого боку, ми будемо робити все для того, щоб ті проекти, які ви реалізуєте в Харківській області, були найбільш ефективними", - сказала керівник області.

Ернест Райхель, у свою чергу, зазначив, що в Харківській області дуже активно працюють і Генеральний Почесний консули Німеччини, однак це не є приводом для пана посла не відвідувати цей регіон.

"Ми вважаємо цей регіон дуже важливим для всієї країни. Зараз у нас є можливість дивитися в майбутнє, продовжити роботу над нашими проектами і починати нові проекти", - зазначив посол.

Одним з центральних питань для обговорення під час зустрічі стало забезпечення чесного і прозорого виборчого процесу в регіоні.

"Виборчий процес в області повинен бути прозорим, чистим і відповідати законодавству, міжнародним стандартам і нормам, - підкреслила Юлія Світлична. - Я неодноразово висловлювала свою позицію щодо прозорості та неупередженості виборчого процесу незалежно від кандидатів. У всіх них однакові стартові умови. І саме люди будуть вирішувати, яким має бути президент. Ми, згідно із законодавством, здійснюємо всю організаційну та підготовчу роботу, яка покладена на органи виконавчої влади, але до людей ми йдемо з конкретними справами, а не гаслами або іменами".

Керівник області також повідомила, що під час останнього засідання Бюро Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи запросила представників цієї організації до участі в моніторингу президентських і майбутніх парламентських виборів в Україні.

"Розраховуємо на вашу особисту персональну підтримку прозорих і чесних виборів. Сподіваюся на плідну співпрацю по забезпеченню чистого і прозорого волевиявлення людей", - звернулася керівник області до посла Німеччини.

"Дякую вам за запевнення, що ці вибори будуть чесними, вільними та прозорими. Ви закликали мене особисто стати учасником цих виборів, постояти за прозорість виборів, і я можу вам повідомити, що я буду спостерігачем на цих виборах. Я вже числюся в списках ЦВК разом зі своїми колегами", - повідомив Ернест Райхель.

Він також зазначив, що Уряд Німеччини надає фінансове сприяння проекту, який спрямований на забезпечення виборів в Україні спостерігачами з Чорногорії.

"Чорногорія - це країна, де спостерігачі мають дуже хороший досвід", - наголосив пан посол і додав, що в Україну прибудуть і німецькі спостерігачі - через ОБСЄ.

Під час зустрічі Ернест Райхель і Юлія Світлична також обговорили питання безпеки на території Харківської області, проходження тут режиму воєнного стану, перебігу процесу децентралізації та підготовки кадрів для ВІДГ.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся