Експерти Давосу назвали головні ризики для людства в 2017

НовиниСуспільство    11.01.2017 - 13:34
Фото: експерти Давосу підготували щорічну доповідь
Фото: експерти Давосу підготували щорічну доповідь

Експерти вважають, що найбільші ризики - природні

Експерти Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ) в Давосі підготували щорічну доповідь про глобальні ризики Global Risks Report 2017. Документ був опублікований в середу, 11 січня 2017 року.

Згідно з ним, відсутність довіри і конфлікти між державами, ймовірність стихійних лих, збільшення прірви між доходами населення, кіберзлочини, теракти і суттєве збільшення числа вимушених мігрантів - ось найбільш імовірні ризики, з якими людство може зіткнутися в цьому році.

Так, експерти назвали 30 глобальних ризиків і розділили їх на п'ять категорій: економічні, екологічні, геополітичні, соціальні та технологічні. Крім того, в доповіді вказані 13 тенденцій, які можуть посилити ці ризики.

Експерти підкреслюють, що найбільші ризики - природні. Три позиції з цієї сфери - екстремальні погодні явища, масштабні стихійні лиха і ризики антропогенних екологічних катастроф - увійшли в десятку найбільш ймовірних ризиків 2017 року, при цьому два перших ризики входять в трійку світових.

При цьому геополітичні ризики є другою за значимістю категорією. На першому місці серед них знаходяться великі теракти, потім - конфлікти між державами і нездатність ефективного держуправління. Наслідком останнього експерти ВЕФ назвали конфлікт в Сирії, який спровокував міграційну кризу.

Згідно з доповіддю, на третьому місці знаходяться технологічні ризики - крадіжка особистих даних чи махінації з ними і масштабні кібератаки.

Серед 13 тенденцій, здатних посилити глобальні ризики або змінити співвідношення між ними, названі зміна клімату, погіршення стану навколишнього середовища старіння населення, зростання популізму і націоналізму, зміна ролі міжнародних організацій, серед яких ООН, МВФ і НАТО, посилення поляризації суспільства та інші чинники.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що ризик внутрішніх і зовнішніх конфліктів зросте в найближчі 5 років до рівнів, небачених з часів "холодної війни".

On Top