Експерти Bloomberg передбачили нафту по 50 дол./барель до 2015 р

Вівторок 16 грудня 2014 12:11
Експерти Bloomberg передбачили нафту по 50 дол./барель до 2015 р
Джерело фото:facebook.com
Ціна на нафту Brent у 2015 році може опуститися до 50 дол. за барель.

Ціна на нафту Brent у 2015 році може опуститися до 50 дол. за барель. Такий прогноз за результатами опитування 17 експертів опублікувало сьогодні агентство Bloomberg.

Ціна на Brent вже впала на 47% - з 115 дол. за бар. у червні цього року. На думку експертів, ціна продовжить знижуватися до тих пір, поки обсяг пропозиції буде перевищувати попит

Ціни на нафту практично досягли дна, впевнені аналітики Bank of America Merrill Lynch (Bofa). А до кінця року північноморська Brent знову повернеться до позначки в 100 дол. за барель, як заклинання повторюють аналітики ряду інших великих інвестбанків

До зниження цін призвело рішення Організації країн - експортерів нафти про збереження існуючих обсягів видобутку, прийняте на саміті 27 листопада.

"ОПЕК не відмовиться від такого рішення навіть у тому випадку, якщо ціна нафти опуститься до 40 дол.", - заявив міністр енергетики ОАЕ Суха аль-Мазурей.

"Ситуація не зміниться, поки виробники нафти стоять на своєму. У другій половині 2015 року попит збільшиться. Крім того, низькі ціни повинні призвести до зниження обсягів видобутку сланцевої нафти в США", - заявив Б'ярні Шильдроп, головний аналітик четвертого за величиною шведського банку SEB AB.

Згідно з даними американської Energy Information Administration, за перший тиждень грудня обсяг видобутку нафти в країні досяг рекордних 9,12 млн бар. в день. Зростання обсягів видобутку нафти стався завдяки отриманню доступу до родовищ сланцевої нафти Баккен в Північній Дакоті і Голок-Форд в Техасі за допомогою технологій горизонтального буріння і гідравлічного розриву пластів.

На думку деяких опитаних Bloomberg експертів, ціна на нафту наближається до того рівня, коли США буде невигідно підтримувати існуючий рівень видобутку. На даний момент вже спостерігається уповільнення зростання обсягів видобутку, і ця тенденція може зберегтися у міру того, як видобуток сланцевої нафти буде ставати все більш і більш невигідною, вважають експерти Saxo Bank в Копенгагені. Як вважають експерти Petromatrix GmbH, ряд країн - членів ОПЕК, розташованих за межами Перської затоки, можуть скоротити обсяги видобутку до того, як це зроблять виробники нафти в США.

"ОПЕК забила гол у власні ворота. Членам ОПЕК, розташованим поза Перської затоки, доведеться проти власної волі брати участь у перерозподілі пропозиції на ринку. Венесуела впаде раніше, ніж Bakken", - вважає Олів'є Жакоб, технічний директор Petromatrix GmbH.

Нагадаємо, ціна на Brent впала нижче 60 дол./барель вперше з липня 2009 року.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся