ua ru

Експертизи підтвердили підписи Охендовського в "амбарній книзі" ПР, - НАБУ

Експертизи підтвердили підписи Охендовського в "амбарній книзі" ПР, - НАБУ Фото: експертизи підтвердили почерк Михайла Охендовського

Бюро оприлюднило частину почеркознавчої експертизи "чорної бухгалтерії" ПР із підписами глави ЦВК

Почеркознавча експертиза "амбарної книги" Партії регіонів підтвердила справжність підписів голови Центральної виборчої комісії Михайла Охендовського в документі. Про це повідомляє прес-служба Національного антикорупційного бюро України (НАБУ).

Зокрема відомство оприлюднило результативну частину почеркознавчої експертизи "амбарної книги" з підписами, які належать голові Центрвиборчкому. Саме ці записи, за даними НАБУ, у тому числі стали підставою для складання повідомлення про підозру голові ЦВК.

"Обґрунтованість підозри підтверджується доказами. По-перше, виписки з банківських рахунків. За даними слідства, підозрюваний поповнював свій власний банківський рахунок у ті ж дні, коли ставив підписи в "амбарній книзі". Наприклад, відповідно до одного із записів "амбарної книги" 27.09.2012 голова Центрвиборчкому одержав від помічника одного з народних депутатів Партії регіонів 4,7 тис. доларів США, з яких, як вважає слідство, відповідно до наявних фінансових документів, поклав на власний банківський рахунок 4,5 тис. доларів США", - йдеться в повідомленні.

Бюро також оприлюднило частину висновків почеркознавчої експертизи наведених записів.

Експертизи підтвердили підписи Охендовського в "амбарній книзі" ПР, - НАБУЕкспертизи підтвердили підписи Охендовського в "амбарній книзі" ПР, - НАБУЕкспертизи підтвердили підписи Охендовського в "амбарній книзі" ПР, - НАБУЕкспертизи підтвердили підписи Охендовського в "амбарній книзі" ПР, - НАБУ

Фото: результати почеркознавчої експертизи "чорної бухгалтерії" ПР

"Висновок експертизи Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (КНДІСЕ) Міністерства юстиції не підтверджує та водночас і не виключає ймовірність того, що підписи та записи в "амбарній книзі" належать голові ЦВК. Відповідно ж до іншої експертизи, проведеної Державним науково-дослідним експертно-криміналістичним центром Міністерства внутрішніх справ (ДНДЕКЦ), підписи та записи від імені підозрюваного у "амбарній книзі" належать саме голові ЦВК", - заявили у НАБУ.

Крім того, у відомстві спростували заяви адвокатів підозрюваного про те, що у повідомленні йому про підозру відсутні відомості про особу, яка передавала кошти: "Насправді, такі відомості існують та зазначені у повідомленні про підозру".

Нагадаємо, раніше адвокат Охендовського Андрій Смирнов заявив РБК-Україна, що підпис голови Центрвиборчкому в "чорній бухгалтерії" ПР не підтверджується експертизою.