ru ua

Експерт розповів, чим зумовлене зростання вартості євробондів українських компаній

Експерт розповів, чим зумовлене зростання вартості євробондів українських компаній Фото: Сергій Фурса (rian.com.ua)

За словами інвестбанкіра Сергія Фурси, зростання вартості обумовлене зниженням країнових ризиків

Зниження властивих Україні ризиків призводило до зростання вартості суверенних паперів, що тягло за собою зростання вартості корпоративних облігацій. Таку думку в інтерв'ю виданню "Бізнес" висловив експерт, інвестбанкір Сергій Фурса.

"Підвищення вартості українських євробондів відбувалося по мірі досягнення Україною макроекономічної стабільності та економічного зростання. Ми знаходимося на максимумі за останні три роки", - заявив він.

Він також розповів про причини позитивної динаміки зростання котирувань таких українських компаній Метінвест, Ferrexpo, ДТЕК, МХП в 2016-2017. Зокрема, Фурса відзначив зниження в цілому країнових ризиків.

"Зниження ризиків, властивих Україні, призводило до зростання вартості суверенних паперів, що тягло за собою зростання вартості корпоративних облігацій. Єдине, що насправді хвилює інвестора, покупця паперів, це ймовірність дефолту, платоспроможність позичальника. І в цьому випадку багато чого залежить від відносин України з МВФ. Співпрацею з Фондом тривала і прибутковість суверенних бондів знижувалася. При цьому потрібно врахувати, що прибутковість корпоративних паперів не може бути вища, ніж суверенних", - сказав він.

Експерт вважає, що ключовий показник, який зумовлює вартість цінних паперів українських компаній на міжнародних біржах, - це співвідношення держборгу і ВВП.

"Не можна сказати, що інвестори прив'язуються до якогось конкретного показника. В першу чергу оцінюється стан суверена, а потім — того чи іншого корпоративного емітента. Рейтинги України у провідних рейтингових агентств все ще низькі і найближчим часом, швидше за все, не будуть переглядатися", - сказав він.

Фурса також спрогнозував, що найближчим часом ринок буде збалансованим. За його словами, різких рухів щодо єврооблігацій та акцій українських емітентів на зовнішніх ринках не передбачається.

"Все знову-таки залежатиме від співпраці України з МВФ. Якщо переговори зірвуться, то ціни впадуть. Але як тільки ми отримаємо черговий транш, можна буде очікувати зростання цін", - заявив інвестбанкір.

Як відомо, в умовах кризи 2014-2015 роках, за даними Bloomberg, боргові папери основних промислових емітентів українського ринку (Метінвест, Ferrexpo, ДТЕК, Миронівський хлібопродукт) опустилися до рівня 40-50% від рівня номіналу, після чого в 2016-2017 роках спостерігається їх значний ріст. Зараз цінні папери українських емітентів торгуються вище номіналу.