Експерт розкритикував роботу фінкомітету ВР на чолі з Рибалкою

НовиниФінанси    21.04.2017 - 11:29
Фото: В’ячеслав Лебідь
Фото: В’ячеслав Лебідь

На думку експерта, організаційна структура парламентського фінкомітету є недієздатною

Організаційна структура парламентського комітету з питань фінансової політики та банківської діяльності є недієздатною, а рівень освіти його членів є не належним. Таку думку в ефірі Першого ділового телеканалу висловив фінансовий експерт В’ячеслав Лебідь.

"З 12 депутатів, які входять до цього комітету, 10 – керівники. Це – голова комітету Сергій Рибалка, потім у нього є 4 заступники, секретар з повноваженнями заступника, 4 голови підкомітетів профільних і лише двоє - звичайні члени комітету. Відповідно така організаційна структура, на мою думку, не є дуже дієздатною. А якщо подивитися на освітній рівень членів комітету та їхній досвід роботи, то ситуацію можна порівняти з лікарнею. Хвора банківська система, і до складу консиліуму входять люди з непрофесійною освітою. Тому що з загальної кількості членів комітету лише третина має профільну фінансову освіту. При цьому менше половини членів комітету мали досвід роботи в фінансових структурах. Відповідно, якщо оцінити той консиліум, який діагностує хворобу і призначає лікування для хворого, то, думаю, що ніхто не захотів би опинитися на місці того пацієнта", - заявив Лебідь.

Відповідальними за ситуацію в банківській сфері експерт назвав Валерію Гонтареву, Сергія Рибалку та Богдана Данилишина.  

"Якщо казати про тих посадових осіб, які відповідають за банківську систему, за фінансову систему, за знецінення національної валюти, за оту шалену інфляцію, яка протягом кількох місяців сягала рівня гіперінфляції, то це, на мою думку – 3 головні посадові особи. Це – Валерія Гонтарєва, Сергій Рибалка і Богдан Данилишин. Згідно з нашим законодавством, це – три посадові особи, які відповідають за все", - розповів він.

При цьому експерт зазначив, що від фінкомітету та його голови були позитивні ідеї. Зокрема, аналітик згадав про банківський форум, де була розроблена стратегія з чітким аналізом проблем у фінансовій сфері.

При цьому експерт зазначив: "На превеликий жаль, гора народила мишу". Він нагадав, що згодом була прийнята постанова про план законодавчого забезпечення реформ в Україні. "На банківський комітет, згідно з постановою ВР, припадало 26 законів, необхідних до прийняття… На жаль, лише 2 закони з цих 26-ти були прийняті. Якщо казати про рекомендації експертів, які були на тому форумі, то там взагалі катастрофа… ", - зазначив експерт. 

 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся