Експансія іноземного капіталу в банківську систему України, зокрема стратегія його приходу на банківський ринок України, призвела до негативних наслідків як для самих банків, так і для економіки країни і населення. Про це на XIX Європейському банківському і фінансовому форумі заявив у своїй доповіді президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко, текст якого має РБК-Україна.
За словами О.Сугоняко збитки банків в 2009 р. склали 31 млрд грн з них 51% це іноземні банки. В 2010 р. збитки склали 13 млрд грн з них 81% були іноземні банки. АУБ прогнозує, що до 2016 р. буде проводитись переважно робота з наявними "поганими" кредитними портфелями
Також, на думку АУБ, експансія російських банків в Україні буде продовжена через кредитну експансію (процентний демпінг), розбудову мережі - захоплення ринку, заміну долара рублем в кредитах та готовністю російських банків придбати проблемні західні банки.