Екс-власник "Брокбізнесбанку" забрав із збанкрутілого банку Курченко 63 кг золота

П'ятниця 30 вересня 2016 15:28
Екс-власник "Брокбізнесбанку" забрав із збанкрутілого банку Курченко 63 кг золота
Фото: Брокбізнесбанк

Злитки виступали забезпеченням за кредитними договорами на майже 3 мільйони євро

Суд залишив у власності колишнього власника "Брокбізнесбанку" Олександра Буряка понад 63 кг золотих злитків, які виступали забезпеченням за кредитними договорами на майже 3 мільйони євро. Про це свідчить постанова Окружного адмінсуду Києва від 13 вересня, передають "Наші гроші".

Згідно з матеріалами суду, у 2007, 2008 і 2011 роках "Брокбізнесбанк" відкрив ТОВ "Еліт" кредитні лінії на суму 2,96 млн євро терміном до березня 2014 року. Поручителем за цими кредитами в 2011 році став Буряк, який передав у заставу банку золоті злитки в кількості 2050 тройських унцій (1 тройська унція дорівнює приблизно 31 граму).

Представники "Брокбізнесбанку" і Буряк 4 лютого 2014 року розірвали договір застави. Однак 16 січня 2016 року уповноважений Фонду гарантування вкладів Олександр Курінний повідомив про нікчемність правочину, яким розірвано договір застави.

Буряк звернувся до суду, який задовольнив його позов. Суд зазначив, що Курінний не навів підстав для визнання вищезгаданої угоди - нікчемною.

Крім того, процедура виводу "Брокбізнесбанку" з ринку та здійснення в ньому тимчасової адміністрації тривала з 3 березня по 2 червня 2014 року. А з 11 червня почалася ліквідація банку. Згідно із законом "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", уповноважений повинен був перевірити договори банку, укладених протягом року до введення тимчасової адміністрації, протягом першого місяця діяльності цієї адміністрації. Однак повідомлення про нікчемність правочину від 4 лютого 2014 року було складено в той час, коли "Брокбізнесбанк" вже перебував у стадії ліквідації.

Крім того, суд зазначає, що не отримав належних доказів того, що Буряк є пов'язаним з "Брокбізнесбанком" особою, і розірвання договору застави загрожує інтересам вкладників.

За даними видання, по двох із зазначених кредитних договорів є рішення судів 2015 року, за яким з ТОВ "Еліт" на користь "Брокбізнесбанку" стягнуто 556 тисяч євро і 1,96 млн гривень заборгованості та штрафів за кредитом 2008 року, а також 1,91 млн євро і 4,41 млн гривень боргу та штрафів за кредитом 2011 року. Щодо стягнення боргів за кредитом 2007 даних у держреєстрі немає.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Фонд гарантування вкладів продасть офіси "Брокбізнесбанку" і "Єврогазбанку".

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся