Економіку Китаю в 2013 р. чекає помірне відновлення при підвищених ризиках у банківському секторі, - Мінфін країни

НовиниЕкономіка    26.12.2012 - 13:46

Китай очікують підвищені ризики в банківському секторі і тиск на державні доходи в 2013 р., тоді як відновлення економіки буде ускладнене через слабкий зовнішній попит і обмеження всередині країни. Таку думку висловив заступник міністра фінансів Лі Юн, передає Reuters.

Уряд в 2013 р. буде направляти більше банківських кредитів в невеликі компанії, яким не вистачає грошей, і фармацевтичний сектор, щоб підтримати реальну економіку, говориться в тексті виступу Чі, опублікованому на сайті міністерства.

"Потенційні ризики у фінансовому секторі підвищилися. Банківські активи Китаю швидко зростали в останні роки, при цьому обсяги банківських кредитів піднялися до нових висот", - сказав Лі.

Переважна більшість таких банківських кредитів ще не пройшла перевірку повним економічним циклом, і можливі ризики особливо великі в секторі нерухомості та пов'язаних з ним областях, а також у місцевих органах фінансування через небезпеку пропуску строків виплати.

Державні доходи також відчувають знижувальний тиск в результаті падіння корпоративних прибутків і скорочення податків. Податкові надходження зросли на 11,9% в річному вирахуванні в перші 11 місяців 2012 р., тоді як за аналогічний період минулого року збільшилися на 14,9%.

Китайська економіка, судячи з усього, помірно відновлюється в IV кварталі 2012 р., але світовий попит залишається слабким, Європа все ще потребує реформ для пожвавлення зростання, а повне відновлення економіки США може зайняти якийсь час, сказав Лі.

Торговельний протекціонізм щодо Китаю підвищується у зв'язку з поганою економічною ситуацією і високою безробіттям, додав він.

Читайте також: Світовий банк підвищив прогноз зростання ВВП Китаю на 2013 р

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top