ЄК дасть Іспанії і Франції час для скорочення дефіциту бюджету

НовиниЕкономіка    25.12.2012 - 09:17

Єврокомісія збирається дати Іспанії, Франції та ще кільком країнам єврозони більше часу для скорочення дефіциту бюджету до рівня нижче цільового орієнтиру в 3% ВВП. Так, на приведення показника в порядок Париж може отримати додатковий рік, а Мадрид, нещодавно запитав кредит у ЄС, навіть два. Відстрочка допоможе країнам мінімізувати загрозу рецесії, повідомляє РБК daily.

Гостра фаза європейської боргової кризи позаду: євро стабільний, прибутковості по облігаціях периферійних країн знижуються, і навіть Греція не збирається залишати єврозону, виконуючи взяті на себе зобов'язання, за що минулого тижня отримала другий кредитний транш на 34 млрд євро.

У цих умовах Брюссель вирішив, що можна проігнорувати мантру Берліна про необхідність жорсткої бюджетної дисципліни. Як пише Reuters з посиланням на іспанську газету El Pais, Єврокомісія готова погодити нові орієнтири щодо дефіциту бюджету для ряду країн валютного блоку. Представник Єврокомісії відмовилася коментувати новину.

Рішення про послаблення у фінансовій дисципліні зажадають офіційного обговорення 27 комісарами Єврокомісії, а також згоди з боку міністрів фінансів єврозони.

Читайте також: Економіка країн, що розвиваються Європи в 2013 р. виросте на 2,9%, - Fitch

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top