Ефективність поповнення ЗВР за рахунок випуску "золотих" сертифікатів викликає серйозні сумніви, - АУБ

Середа 21 грудня 2011 15:50

Ефективність можливого поповнення золотовалютних резервів (ЗВР) і залучення готівкових коштів населення в банківську систему шляхом випуску НБУ "золотих" сертифікатів і золотих монет, які будуть запропоновані населенню, викликає серйозні сумніви, вважає президент Асоціації українських банків (АУБ) Олександр Сугоняко.

"Питання полягає в гарантованості й надійності запропонованих інструментів. Адже залишок монетарного золота в міжнародних резервах НБУ становить зараз близько 1,5 млрд дол. Невже НБУ планує весь золотий запас використовувати на монети і реалізувати населенню. Адже те золото, що НБУ планує добути в рудниках, навряд чи можна брати до розрахунку", - зазначив Олександр Сугоняко.

Що стосується "золотих" сертифікатів, то вони, на думку президента АУБ, взагалі не мають під собою ніякого забезпечення і можуть виступати як символічний представник золота, яке ще колись буде у НБУ.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся