ru ua

ЄС 30 вересня може запустити процес перегляду санкцій проти Росії

Євросоюз 30 вересня може запустити процес перегляду санкцій проти РФ.

Євросоюз 30 вересня може запустити процес перегляду санкцій проти РФ. До цього дня МЗС ЄС повинен представити постпредам країн-членів доповідь про виконання угод щодо врегулювання конфлікту в Україні, повідомляє "Комерсант" з посиланням на джерело в структурах ЄС.

Вводячи 12 вересня новий пакет обмежувальних заходів відносно Росії, голова Європейської ради Херман Ван Ромпей сказав, що в залежності від реалізації мінських домовленостей та розвитку ситуації на південному сході України ЄС може "змінити, призупинити або скасувати санкції - частково або повністю". Співрозмовник уточнив: рішення про подальші дії буде прийнято 30 вересня на рівні комітету постпредів країн ЄС в Брюсселі.

Прес-секретар глави дипломатії ЄС Кетрін Ештон Майя Косьянчич вчора не змогла підтвердити можливість перегляду санкцій 30 вересня, але заявила, що саме до цього дня зовнішньополітична служба ЄС повинна представити постпредам "комплексний огляд імплементації мінського мирного плану і, зокрема, режиму припинення вогню". "Цей огляд зараз готується",- додала вона.

За інформацією співрозмовника видання в структурах ЄС, після ознайомлення з цією доповіддю постпреди (в консультації зі своїми столицями) повинні запропонувати, що робити з санкціями щодо Росії. При самому сприятливому для Москви сценарії вони можуть висловитися за поступову скасування частини обмежувальних заходів. Джерело уточнило, що "скасування санкцій не буде відбуватися такими партіями, як при їх введенні".

Нагадаємо, 12 вересня набули чинності санкції ЄС, які забороняють купувати, продавати або здійснювати операції з цінними паперами та інструментами грошового ринку найбільших російських державних організацій терміном обігу більше 30 днів. Ці санкції поширюються на ВАТ "Сбербанк Росії", ВАТ "Банк ВТБ" і його дочірню організацію ВАТ АКБ "Банк Москви", ВАТ "Газпромбанк", ВАТ "Россельхозбанк" і Державну корпорацію "Банк розвитку і зовнішньоекономічної діяльності (Зовнішекономбанк)".