ЄБРР прогнозує спад економіки України

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) погіршив свій прогноз по динаміці економіки України в 2014 році з 7%, що очікувалися раніше, до 9%.

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) погіршив свій прогноз по динаміці економіки України в 2014 році з 7%, що очікувалися раніше, до 9%. Про це йдеться в новому звіті ЄБРР, передає прес-служба установи.

"В результаті зривів виробництва і торгівлі, втрат у сільськогосподарській сфері та часткової військової мобілізації, в Україні буде спостерігатися різкий спад до дев'яти відсотків у 2014 році. Це перегляд у бік зниження з семи відсотків, зафіксованих у травні",- наголошується в повідомленні.

Однак у 2015 році ЄБРР прогнозує зменшення спаду до трьох відсотків, так як економіка продовжує регулюватися за підтримки програми МВФ, додаткової допомоги донорів та міжнародних фінансових інститутів. Тим не менш, це також погіршення перспектив порівняно з прогнозами в травні.

У доповіді говориться, що є значні ризики для перспектив, які пов'язані з тривалістю і активізацією бойових дій, а також подальшим руйнуванням торговельних зв'язків з Росією. З іншого боку, можлива стабілізація на сході України може прокласти шлях для відновлення інфраструктури та для відновлення довіри, хоча терміни є досить невизначеними.

Нагадаємо, ЄБРР готовий співпрацювати з Україною в питанні відновлення Донбасу.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся