ru ua

ЄБРР підтримав ідею створення лізингових програм для українських аграріїв

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) підтримав ідею створення лізингових програм для українських сільгоспвиробників. Такий механізм вже позитивно зарекомендував себе в багатьох країнах. І в Україні він дозволить забезпечити аграріїв доступною та якісною технікою. Про це в ексклюзивному інтерв'ю телеканалу БТБ заявив директор Департаменту аграрного бізнесу ЄБРР Жиль Меттеталь.

"Схема лізингу дозволяє фінансовим інститутам гарантувати позики для фермерів, щоб вони могли інвестувати в нові машини. Деяким потрібен не новий комбайн, схожий на космічний корабель, а просто хороша вітчизняна машина, яка обійдеться дешевше і стане хорошим компромісом", - зазначив Меттеталь.

Також директор департаменту аграрного бізнесу ЄБРР зазначив, що міжнародні виробники сільськогосподарської техніки зацікавлені у спільних підприємствах в Україні.

"Мені здається, це гарна ідея, тому що Україні потрібно багато інвестицій в аграрний сектор. При наявності хороших технологій країна може подвоїти виробництво сільськогосподарської продукції. Ми знаємо, що міжнародні виробники сільськогосподарського інвентарю зацікавлені інвестувати в регіон", - підсумував Меттеталь.

Нагадаємо, раніше міністр аграрної політики Микола Присяжнюк повідомляв про наміри уряду запустити в Україні виробництво техніки спільно з провідними світовими компаніями. Зокрема, вже ведуться переговори з John Deere та CLAAS.