ru ua

Дуров пішов з посади гендиректора соцмережі "ВКонтакте"

Павло Дуров на своїй сторінці в соціальній мережі "ВКонтакте" повідомив про відхід з поста генерального директора компанії.

Павло Дуров (на фото) на своїй сторінці в соціальній мережі "ВКонтакте" повідомив про відхід з поста генерального директора компанії.

"В результаті подій, що послідували за зміною акціонерного складу "ВКонтакте" у квітні 2013 р., свобода дій генерального директора в управлінні компанією значно скоротилася. Стає дедалі складніше відстоювати ті принципи, які колись були закладені в основу нашої соціальної мережі", - йдеться в заяві.

"Слідом за моїм братом, який у середині минулого року залишив посаду технічного директора, я знімаю із себе обов'язки генерального директора "ВКонтакте", - повідомив Дуров.

"Дякую всім користувачам, які підтримували і надихали мене ці сім років. Я буду й надалі брати участь у житті "ВКонтакте" на правах засновника, проте формальні посади в нових умовах мені не цікаві", - зазначив він.

"Заява була подана кілька днів тому. Ми не вважали правильним публічно говорити про це до моменту, коли Павло сам опублікує цю новину. За законом, Дуров має подати заяву за 1 місяць до відходу. Акціонери обговорюватимуть процедуру вибору нового CEO на найближчій раді директорів", - повідомила прес-секретар UCP Нафиса Насирова.

Джерело РБК, близьке до акціонерів компанії, додало, що найближче засідання ради директорів заплановано на середину квітня. Дуров може продовжити співпрацювати із "ВКонтакте", але вже у якості консультанта.

У січні 2014 р. Дуров заявив про продаж 12% акцій свого дітища, але залишився генеральним директором соцмережі "ВКонтакте".

Навесні 2013 р. 48% акцій "ВКонтакте" викупив фонд UCP, президентом якого є Ілля Щербович. Другий за величиною пакет акцій соцмережі (39,99%) належить Mail.Ru Group Алішера Усманова. Єдиним незалежним акціонером до січня залишався Павло Дуров.

Нагадаємо, раніше засновник соцмережі "ВКонтакте" Павло Дуров підтримав активістів Майдану і виклав на своїй сторінці тематичне відео.