ru ua

Закупівлю вугілля на зиму стримує борг перед ТЕС за електроенергію на 2,3 млрд грн, - гендиректор ДТЕК

ДТЕК імпортував в Україну 0,9 млн тонн вугілля з моменту виникнення його дефіциту. Про це повідомив гендиректор ДТЕК Максим Тимченко на засіданні уряду в середу.

"Ми змогли привезти за минулий період понад 900 тис. тонн імпортного ресурсу, що дозволило забезпечити близько 40% вироблення електроенергії в країні", - сказав він.

Тимченко зазначив, що зараз на складах електростанцій також недостатньо вугілля для проходження зими. "Зараз на складах знаходиться 1,5 млн тонн вугілля, що в два рази менше, ніж на аналогічний період минулого року. Для зими необхідно до кінця року накопичити 3,5 млн тонн. Відповідно, нам необхідно додатково придбати на склад 2 млн тонн, паралельно 3 млн тонн ми спалюємо щомісяця", - сказав керівник ДТЕК.

Він уточнив, що критична ситуація спостерігається з вугіллям марок "А" і "Т". Його на складах тільки 245 тис. тонн, проти 1,5 млн тонн роком раніше. В той же час з вугіллям марки "Г" ситуація не викликає побоювань.

"Вугілля марки "Г": за дев'ять місяців на "ДТЕК Павлоградвугілля" наростили видобуток більш ніж на 900 тис. тонн. За п'ять років - вдвічі. Половинуэлектростанций на марку "Р" пройдуть зиму без проблем", - резюмував Тимченко.

Керівник ДТЕК звернувся до прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка з проханням забезпечити розрахунки "Енергоринку" з тепловими енергогенеруючими компаніями для закупівлі вугілля. "Сьогодні критична ситуація із забезпеченням подальшої фінансами закупівлі імпортного вугілля. Протягом дев'яти місяців несплата "Енергоринку" в цілому всім генеруючим компаніям склала 2,9 млрд грн, з них 2,3 млрд грн - несплата за енергію теплової генерації. Основні неплатники - вугільна промисловість, держшахти - 1,5 млрд грн і 1 млрд грн - це водоканали", - сказав він.

Крім того, ДТЕК вважає недостатніми рішення НКРЭКУ з фінансування закупівель вугілля. "Прийняті сьогодні рішення не покривають повністю собівартість виробництва електроенергії ТЕС. Необхідний подальший діалог з національним регулятором і прийняття рішення, щоб забезпечити також тарифом той обсяг спалювання вугілля, який ми побачимо протягом наступних трьох місяців", - резюмував м. тимченко. У свою чергу А.Яценюк зазначив, що Україні необхідно закупити понад 4 млн тонн вугілля і доручив Міненерговугілля спільно з НКРЭКУ шукати рішення для забезпечення ТЕС вугіллям.

"Даю доручення Мінпаливенерго разом з Національною комісією з регулювання енергетичних і комунальних послуг далі шукати рішення по забезпеченню вугіллям і забезпечення енергетичного балансу", - сказав глава уряду.

Як повідомлялося, раніше НКРЭКУ заявила, що забезпечила ТЕС додатковими 650 млн грн, що дозволить закупити вугілля, необхідний
до грудня 2014 року включно. Зокрема, комісія знизила тарифи "Укренерго", "Енергоатому" і ТЕЦ на четвертий квартал, призупинила нарахування інвестиційної складової у тарифах ТЕС на реконструкцію блоків (крім блоків, що вводяться в дію в поточний осінньо-зимовий період).

У той же час, за даними ТЕС, дефіцит коштів для закупівлі вугілля оцінюється в 2 млрд грн у місяць. Борги перед тепловою генерацією за відпущену електроенергію у вересні перевищили 500 млн грн.