Довіра інвесторів до вкладень у золото знижується

Вартість дорогоцінних металів за підсумками торгів у понеділок, 11 листопада, в Нью-Йорку знизилася. Офіційні спотові ціни склали: на золото - 1282,9 дол./унція (-0,59%), срібло - 21,45 дол./унція (-0,74%), платину - 1436 дол./унція (-0,83%), паладій - 760 дол./унція (-0,26%).

Як відзначають експерти, довіра інвесторів до вкладень у золото знижується. Цей метал в черговий раз показав, що висока волатильність - нормальне явище, коли учасники торгів реагують на короткострокові стимули, які носять тимчасовий характер. За останні два тижні можна було побачити як злети, так і падіння котирувань золота. Експерти підкреслюють, що будь-який рух цього ринку було наслідком переосмислення погляду на терміни можливого скорочення програми викупу активів з боку ФРС США. У минулу п'ятницю після виходу даних про стан американського ринку праці, які в цілому виявилися краще прогнозів, інвестори спостерігали агресивні розпродажі в золоті та сріблі. Це прямий наслідок можливості скорочення обсягу стимулюючої програми раніше очікуваного терміну, за яким послідує зниження припливу ліквідності.

У такій ситуації експерти не розглядають інвестування в золото у короткостроковій перспективі. Це пов'язано з підвищеними ризиками, які несе короткострокова волатильність. Другий момент: зараз відсутні навіть натяки на поліпшення фундаментальних характеристик ринків золота і срібла. Очевидно, що існує надлишкова пропозиція, яке викликане бажанням виробників стабілізувати розмір виручки. При цьому основні споживачі - Індія і Китай поки не в повній мірі освоюють додаткову пропозицію. Ще одне джерело негативу - це сам факт відсутності зростання або натяку на нього. Така ситуація підриває довіру інвесторів до вкладень у золото.

У вівторок, 12 листопада, на 06:00 за київським часом ф'ючерси на золото знаходилися на позначці 1277,84 дол./унція (-0,25%), срібло - 21,11 дол./унція (-0,8%), платину - 1436,3 дол./унція (+0,27%), паладій - 749,4 дол./унція (-0,68%).

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся