ua en ru

НАБУ завершило досудове розслідування стосовно 9 осіб по "газовій справі"

НАБУ завершило досудове розслідування стосовно 9 осіб по "газовій справі" Фото: НАБУ завершило досудове розслідування

Слідством встановлено ймовірну причетність до скоєння злочинів 27 осіб

Детективи Національного антикорупційного бюро України 16 лютого завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні стосовно дій 9 осіб, задіяних у "газовій справі". Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

"Зазначене кримінальне провадження стосується дій дев’яти підозрюваних, які не перебувають у розшуку. Зокрема, йдеться про трьох працівників ПАТ "Укргазвидобування" та шістьох представників компаній-операторів спільної діяльності, підконтрольних, за версією слідства, народному депутату Олександру Онищенку. На переконання детективів НАБУ, вони були задіяні у схемі розкрадання коштів під час видобутку та продажу природного газу, в результаті якої державі завдано збитків на суму близько 3 млрд гривень", - зазначають у відомстві.

Повідомляється, що підозрюваним інкримінується скоєння злочинів, передбачених ч.1 ст.255, ч.4 ст.28 ч.5 ст.191, ч.4 ст.28 ч.2 ст.205, ч.4 ст.28 ч.3 ст.209, ч.4 ст.28 ч.2 ст.364-1, ч.4 ст.28 ч.2 ст.366, ч.1 ст.388 Кримінального кодексу України.

Зазначають, що досудове розслідування у згаданому кримінальному провадженні детективи НАБУ розпочали у грудні 2015 року. Слідством встановлено ймовірну причетність до скоєння злочинів 27 осіб. Під час досудового розслідування дев’ять осіб визнали свою провину й уклали угоди про визнання винуватості. Ще дев’ять включно з Олександром Онищенком перебувають у розшуку.

Нагадаємо, Назар Холодницький допускає проведення зустрічі з Онищенком в Лондоні.