Дорога на Вилкове буде відкрита до кінця травня, - Степанов

Понеділок 15 травня 2017 15:15
Дорога на Вилкове буде відкрита до кінця травня, - Степанов
Фото: Максим Степано на інспекції стану автодоріг

Голова Одеської ОДА проінспектував стан ремонту доріг

Голова Одеської обласної державної адміністрації (ОДА) Максим Степанов проінспектував стан ремонту автодороги державного значення Т-16-28 Спаське - Вилкове та автодороги міжнародного значення М-15 Одеса-Рені. Про це повідомляє прес-служба ОДА.

Наголошується, що загальна протяжність дороги Спаське - Вилкове становить 44,7 км. Ця автомобільна дорога побудована ще в 1940-1950 роках, проходить по території Кілійського і Татарбунарського районів Одеської області і має ключове значення для регіону, оскільки є туристичним маршрутом, що забезпечує зв'язок міста Вилкове з основною транспортною магістраллю півдня Одеської області - автомобільною дорогою М -15 Одеса - Рені (на м. Бухарест).

За даними прес-служби, останні ремонтні роботи на окремих ділянках цього шляху виконувалися ще в 2010 році, однак загальний стан дороги по всій її протяжності протягом багатьох років залишалося вкрай незадовільним. На окремих ділянках дорожнє покриття було зруйновано по всій ширині проїзної частини.

На сьогоднішній день на дорозі Спаське - Вилкове вже виконано значний обсяг робіт, відновлена основа дорожнього покриття, покладені вирівнюють та верхні шари покриття, впорядковане узбіччя. В кінці травня 2017 року планується введення дороги в експлуатацію, повідомили в ОДА.

alt

За словами Степанова, дорога Спаське - Вилкове має ключове значення для області. "На жаль, багато років вона була швидше за все напрямком, а не дорогою. Нею ніхто не займався. Тому ремонт цієї дороги я поставив в пріоритет відразу після приходу на посаду. Звичайно, в першу чергу, ми ставимо перед собою завдання забезпечити комфорт для місцевих жителів. Але Вилкове - це ще й "Українська Венеція", туристична перлина Придунав'я. Ми розуміємо, що без якісних доріг туризм в регіоні не зможе розвиватися бажаними темпами. Отримавши якісні шляхи сполучення, і Вилкове, і весь Дунайський біосферний заповідник стануть більш доступними для туристів. Це означає, що туристична галузь і в цілому економіка цих районів отримають серйозний імпульс до розвитку. Останні роки про ремонт дороги Спаське - Вилкове тільки говорили. Ми почали діяти. Зараз ремонтні роботи вже на завершальному етапі. Дорога буде відкрита в кінці травня цього року", - зазначив Степанов.

Голова Одеської ОДА розповів, що ремонт доріг Спаське-Вилкове та Одеса-Рені був одним з першочергових завдань, яке перед ним поставив.

"Коли президент представляв мене на посаді голови ОДА, він зазначив, що ремонт цих доріг буде моїм першим завданням. І ця задача виконана", - підкреслив він.

alt

За даними прес-служби, жителі міста Вилкове під час спілкування з головою ОДА та журналістами розповіли, що за останні 10 років на цій дорозі тільки іноді проводився ямковий ремонт, її стан з кожним роком все погіршувався, тому було вкрай складно добиратися до райцентру та обласного центру.

"Ця дорога має велике значення, перш за все, для звичайних людей. Наше маленьке містечко, в поліклініці бракує фахівців, а виїхати з міста по такій дорозі було просто неможливо. Тепер люди зможуть при необхідності поїхати на обстеження або лікування. Також з'являться додаткові можливості для молоді, яка хотіла б працювати і осісти в нашому місті. І, звичайно ж, це сприятиме залученню туристів", - зазначила мешканка міста Вилкове Марина Крюкова.

За її словами, раніше дорога від Спаського до Вилкового займала 2 години, а зараз, після ремонту - близько 40 хвилин на приватному транспорті.

В цей же день Степанов також перевірив стан ремонту стратегічно важливої для регіону дороги Одеса-Рені (загальна протяжність - 289,4 км, 56,2 км відремонтовано в 2016 році, 138,968 км заплановано відремонтувати у 2017 році, знаходиться в аварійному стані, потребує ремонту вже понад 30 років).

Ця дорога є основною транспортною магістраллю півдня Одеської області (проходить по території 9 районів), забезпечує зв'язок з портами України, за нею здійснюється постійний рух великовагового транзитного транспорту, що прямує до міжнародного пункту пропуску Джурджулешти. Ремонтні роботи планується завершити до кінця 2017 року.

alt

Як повідомлялося, 22 березня Степанов представив свій стратегічний план дій "Розумний регіон", одним з головних пріоритетів якого є будівництво і ремонт в 2017 році стратегічно важливих для Одеської області доріг, зокрема, траси Одеса-Рені, Спаське-Вилкове, Кодима-Балта та інші.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся