Допит Януковича: онлайн трансляція засідання суду 28 листопада

НовиниПолітика    28.11.2016 - 19:14
Фото: Віктор Янукович
Фото: Віктор Янукович

Допит Януковича, онлайн трансляцію якого можна дивитися на РБК-Україна проходить сьогодні, 28 листопада, в режимі відеоконференції. Побіжний екс-президент знаходиться в Ростовському обласному суді Російської Федерації, а слідчі ГПУ, які проводять допит – в Святошинському районному суді Києва. Допит повинен був відбудуться в п'ятницю, 25 листопада, проте через неможливість доставити до зали суду екс-беркутівців, було прийнято рішення перенести засідання на сьогодні. Нагадаємо, що Януковича допитують у якості свідка у справі про розстріли на Майдані 20 лютого 2014 року. Крім того, Юрій Луценко під час оголошення технічної перерви зачитав усне оголошення підозри Януковичу в державній зраді. Також передбачається, що допит Януковича і саме засідання суду триватиме близько трьох годин. Спочатку екс-президента допитають слідчі ГПУ, потім його адвокат, а після перерви буде проведено допит екс-беркутівців.

 

19:37

Як і анонсував Янукович, він дасть прес-конференцію за підсумками допиту. Її можна буде дивитися онлайн.

 

19:13

Після перерви засідання суду відновилося. Допит Шуляка відбудеться 2 грудня за відеоконференції.

19:02

Ростовський суд попросив перерву на 10 хвилин для того, щоб озвучити рішення про допиту у відеоконференції 2 грудня Станіслава Шуляка. Допит Януковича закінчений.

18:57

Допит закінчено, всі прокурори і адвокати поставили свої питання.

18:51

"Я на сьогоднішній день особисто не зняв з себе відповідальності президента України. Я її несу. А як до мене ставиться український народ - це справа українського народу", - відповів Янукович на питання про те, до якого моменту він вважав себе президентом України.

18:42

На питання про те, вводили в оману Януковича представники його оточення щодо надання інформації про події лютого 2014 року, Янукович прямо так і не відповів.

18:27

Зв'язок відновлено, засідання суду триває.

18:25

У ході допиту Януковича виникли технічні проблеми зі зв'язком.

18:12

Янукович заявив, що не пам'ятатє про розмову з екс-главою Міноборони Лебедєвим рано вранці 20 лютого. Також він не пам'ятає про розмову з екс-главою МВС Захарченкои і з екс-главою СБУ Якименком.

"Якщо вони були, я не пам'ятаю подробиць", - заявив він.

18:11

"Я виїхав з території України 24 лютого", - заявив Янукович.

18:08

Побіжний екс-президент заявив про те, що силовий розгін Майдану був невигідним тодішньої влади. За його словами, вони діяли згідно з мирною угодою з опозицією.

18:05

Янукович зачитав з папірця, що 19 лютого 2014 року він зустрічався з представниками опозиції.

17:53

У ході допиту побіжний екс-президент заявив про те, що не був в курсі того, що буде робити беркут 20 лютого 2014 року.

17:50

Янукович заявив, що не вжив жодних заходів під час захоплення будівлі КМДА, щоб не допустити кровопролиття. За його словами, якщо б він віддав відповідні накази, то все закінчилося б швидко.

17:29

"Чому ви жодного разу не вийшли на Майдан і не поговорили з народом?"

"Я виступав у ЗМІ, я зустрічався з різними представниками суспільства. Але, на жаль, у ті дні дуже часто искривлялась інформація."

17:26

На питання про те, чому Янукович не провів референдум і не запитав у народу що він думає про європейської інтеграції, екс-президент відповів, що це було б затягування процесу. А він, за його словами, намагався навпаки прискорити цей процес.

17:09

Янукович заявив про те, що в останні дні, проведені в Україні, розмовляв тільки з головами МВС, СБУ і генпрокурором. Можливо, за словами екс-президента, він спілкувався в Клюєвим. Янукович зазначив, що всім їм він ставив завдання "зупинити кровопролиття".

17:03

Відповіді на багато питань Віктор Янукович шукає в папірцях, а імена своїх помічників, через яких йому передавали всі важливі новини, згадати не зміг.

16:52

На питання про те, які ще дати протягом зими 2013-2014 років Януковичу доповідали про вбитих на Майдані, Янукович зачитав дати з папірця.

16:51

Тепер питання задають адвокати потерпілих під час розстрілів на Майдані.

16:48

Засідання суду поновилося після перерви.

16:27

Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив про те, що Путін регулярно отримує інформацію про екс-президента України Віктора Януковича - про те, в яких процесах бере участь і які кроки робить. Однак про те, чи зустрічалися Путін і Янукович в недавньому часі, заявив, що не знає.

16:11

Суд оголосив перерву на 30 хвилин.

16:06

За словами Януковича, яким його працівнику в Криму зателефонував співробітник ДАІ і розповів про те, що у згадуваної Януковичем засадой під Мелітополем був наказ розстріляти кортеж екс-президента. Було ухвалено рішення рухатися в Крим.

16:03

"22 лютого ми рухалися в напрямку Криму. В районі Мелітополя ми потрапили на засідку, яка була в 5 км від нас. Передова група, яка мене супроводжувала, побачила озброєних людей. Одяг була без розпізнавальних знаків. Вони були озброєні. Перед цим постом були встановлені два великокаліберних кулемета. Мені про це доповів командир передової групи", - так Янукович почав свою відповідь на питання про те, як він опинився на території Росії 23 лютого близько 4 ранку.

16:01

Янукович підтвердив, що зустрічався з Рінатом Ахметовим 22 лютого 2014 року.

15:53

У харківському з'їзді Партії регіонів Янукович не брав участь, тому що, за його словами, його переконали в тому, що це небезпечно для життя.

15:47

За словами Януковича, з Владиславом Сурковим він не контактував, і в Межигір'ї до нього Сурков не приїжджав.

15:32

Януковичу було поставлено запитання про те, чи пам'ятає він обставини своєї зустрічі з представниками опозиції 18 лютого 2014 року. Погортавши свій папірець і підібгавши губи, Янукович заявив, що не пам'ятає.

Фото: Янукович шукає у своїй папірці відповідь на питання

15:24

Янукович заявив, що контакти з Медведчуком у нього були досить обмежені, проте прокурор заявив, що має фактами 54 телефонних розмов з Медведчуком. На це Янукович заявив, що спілкувався по телефону з них максимум один раз.

15:19

Примітно, що на багато запитань Янукович відповідає "це питання ви зможете задати генералу Шуляку". Зазначимо, що в сьогоднішньому допиті також бере участь екс-командувач ВВ МВС Станіслав Шуляк.

15:18

"Коли гинули люди, я задавав питання "хто це зробив", - так Янукович відповів на запитання про те, які заходи робив після того, як дізнався про події на Майдані вранці 20 лютого.

15:12

В той ранок, коли почалися розстріли на Майдані 20 лютого, нічого особливого в роботі Януковича, за його словами, не відбувалося. Він у звичайному режимі почав готуватися до зустрічі з європейськими партнерами, які в той день повинні були приїхати в Київ. Дуже цікаво, що "те, що вдалося відновити в пам'яті" Янукович чомусь читає з папірця.

15:09

"Я не давав жодних вказівок стріляти", - в черговий раз заявив Янукович.

15:04

Янукович заявив, що на події 18-20 лютого він реагував як президент і відповідно до Конституції. За його словами, він виступав із зверненням, скликав мирні переговори з опозицією. Також він заявив, що більше ніяких заходів не вживалося, так як самі переговори заняти дуже багато часу.

15:00

В ході засідання суду було розпочато перехресний допит.

14:55

На питання, чи відомо Януковичу про наказах, який віддавалися Беркуту вранці 20 лютого, він відповів що ні. Де перебували керівники опозиційних сил на той момент, йому також невідомо.

14:54

Янукович не міг не порадувати черговою блискучою цитатою.

"Коли я був у повітрі, мене намагалися посадити і підняти винищувачі", - заявив побіжний екс-президент.

14:43

Янукович стверджує, що був готовий йти на поступки тодішньої опозиції, навіть, каже, були розмови про те, щоб зробити Арсенія Яценюка прем'єр-міністром.

14:34

Янукович заявив про те, що війну на Донбасі початку чинна українська влада.

14:20

Про кривавому розгоні студентів на Евромайдане 30 листопада 2013 року, Янукович заявив, що це була спланована акція, а беркутівців спровокували. Також він зазначив, що правоохоронці, на його думку, перевищили повноваження.

 

загалом, за всіма кривавими подіями, за словами Януковича, стоять радикали. Він, у свою чергу, все намагався вирішити мирним шляхом, і працював над цим цілодобово.

Фото: Янукович дає свідчення в суді

14:04

На питання про Угоду про асоціацію з ЄС, Янукович заявив про те, що підписання цього документа було не скасовано, а перенесено. За словами екс-президента, це угода потребувало доопрацювання, щоб стати таким, яке відповідає українським національним інтересам.

 

13:35

Після перерви розпочався допит Януковича

Після перерви, почався допит Януковича українською стороною. Так, на запитання про місце проживання, він сказав, що проживає в Ростові, проте в цілях безпеки точне місце проживання назвати відмовився. Також екс-президент присягнув суду говорити тільки правду.

Як і на прес-конференцію, на допит Янукович приніс кілька томів матеріалів, які називає "доказами про злочини на Майдані". Українська сторона попросила Януковича не зачитувати всі наявні у нього матеріали, щоб не витрачати час, адже вони і так будуть передані суду для обробки.

Фото: почався допит Януковича

13:20

Луценко оголосив підозра Януковичу

Після оголошення перерви, присутній у залі суду Юрій Луценко в усній формі повідомив Януковичу підозра в зраді.

"Користуючись технічною перервою, як генеральний прокурор України, керуючись статтями 111, 278 КК, оголошую, що ви подозреваетесь у вчиненні державної зради. Підозра вручать адвоката", - заявив Луценко.

Після цього, генпрокурор звернувся до Януковича вже як громадянин України, а не офіційна особа, і звинуватив побіжного екс-президента в тому, що він "відкрив двері російської агресії".

Фото: перша сторінка підозр, які оголосив Януковичу Луценка

13:01

Допит Януковича: онлайн відео трансляція

 

13:00

Засідання суду почалося вчасно, сторони налагодили відеозв'язок та визначилися з порядком проведення сьогоднішнього судового процесу. Так, година буде в української сторони на допит Януковича, годину – на допит у захисту екс-президента. Після цього буде оголошено 30-хвилинну перерву, і за 30 хвилин буде в обох сторін на допит екс-беркутівців.

On Top