Донець пропонує прискорити процедуру розгляду законопроектів у 2 і 3 читаннях

НовиниПолітика    30.11.2016 - 09:30
Фото: Тетяна Донець
Фото: Тетяна Донець

Народний депутат України Тетяна Донець пропонує прискорити процедуру розгляду законопроектів Верховною радою у 2 і 3 читаннях. Про це вона сказала в коментарі журналістам.

"Сьогодні терміново потрібно внести зміни до Закону "Про Регламент Верховної Ради України". Оскільки законопроектів, які пройшли 1-е читання, чимало, але вони можуть роками чекати на 2-ге читання, тобто де-факто не прийматися", – зазначила народний депутат.

Вона підкреслила, що тема трансплантології є актуальною. "Відповідний законопроект був поданий 4 серпня 2015 року, пройшов 1-е читання ще у квітні 2016 року, однак уже сім місяців знаходиться в Парламенті і досі чекає на 2-ге читання. Інший приклад – Проект Закону щодо внесення змін до Регламенту, запропонований у 2015 році тодішнім Головою Верховної Ради Володимиром Гройсманом. Пройшовши 1-е читання, законопроект також "завис у повітрі", – наголосила народний депутат.

За її словами, законопроект за авторством Володимира Гройсмана, Юрія Луценка, Максима Бурбака та Андрія Кожем’якіна мав запустити систему "електронного парламенту", заощадивши сотні тисяч гривень, що постійно витрачаються з державного бюджету на друк парламентської документації.

"Поданий мною законопроект (реєстр. № 5082) вносить суттєві зміни щодо термінів розгляду в сесійній залі законів у 2-му і 3-му читаннях", – підкреслила політик.

Згідно з текстом проекту закону №5082, пропонується розширити строк, у який можуть бути подані альтернативні проекти законів, а також установити строки підготовки і розгляду законопроектів у 2-му читанні, які складають не більше ніж 90 днів із дня їхнього розгляду в 1-му читанні, а в 3-му читанні – не більше ніж 30 днів із дня їхнього розгляду в 2-му читанні.

"Прийняття закону лише в 1-му читанні ні про що не говорить і нічого не обіцяє. Парламент має приймати закони в цілому. Тільки тоді є результат. Прискоривши процедуру прийняття законів у 2-му читанні, ми зможемо забезпечити реальну можливість дій. Адже законодавчі акти не повинні "припадати пилом", а мають "виходити в люди", – резюмувала Тетяна Донець.

On Top