На Донбасі за час АТО згоріло більше третини заповідників, - екологи

НовиниСуспільство    06.11.2016 - 17:51
Фото: екологи стурбовані станом навколишнього середовища на Донбасі
Фото: екологи стурбовані станом навколишнього середовища на Донбасі

Правозахисники закликають визнати екологічні наслідки війни

Більше третини природно-заповідного фонду Донецької та Луганської областей (37%) областей згоріло з початку конфлікту на сході України. Такі дані наводить правозахисна організація "Екологія-Право-Людина" (ЕПЛ) у Міжнародний день запобігання експлуатації навколишнього середовища під час війни та збройних конфліктів (6 листопада).

Екологи ЕПЛ спільно з експертами Russian Nature Conservation Group досліджували супутникові дані територій. Аналіз показав, що в зоні проведення антитерористичної операції вогнем вражені 50 з 134 заповідних територій: 26 в Луганській області і 24 в Донецькій області.

"Втрата природних територій, в тому числі пошкодження заповідних об'єктів неконтрольованими стихійними пожежами, є лише одним з багатьох катастрофічних наслідків війни для навколишнього середовища, від якості якої залежить можливість нашого проживання на зазначеній території", - зазначають екологи.

Правозахисники закликають чиновників визнати зону АТО зоною екологічного лиха.

Нагадаємо, у жовтні український МЗС повідомляв, що небезпечні радіонуклідні джерела в Донецькій і Луганській області залишилися без належного контролю з-за військових дій.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся